KS Legionovia Legionowo. Przegrana z Polonią Warszawa w doliczonym czasie gry. Novia straciła pozycję lidera

KS Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Polonią Warszawa fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (11 czerwca) piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrali na wyjeździe mecz z Polonią Warszawa w ramach 37 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa po trudnym i zaciętym spotkaniu przegrali 3:2 po golu straconym w doliczonym czasie gry. Niestety taki wynik powoduje, że Novia straciła pozycję lidera ligowej tabeli właśnie na rzecz klubu z Konwiktorskiej.

Walka o zwycięstwo w III Lidze grupy I i awans do II ligi weszła w decydującą fazę. Przed sobotnim spotkaniem z Polonią Warszawa zespół Legionovii prowadzony przez trenera Michała Pirosa po 34 spotkaniach miał na swoim koncie 77 punktów, natomiast druga Polonia Warszawa traciła do Novii dwa punkty. O tym jak wielkie i czasami niezdrowe emocje panowały przed tym spotkaniem niech świadczy fakt, że w czwartek (9 czerwca) na stadionie Legionovii nieznane osoby rozwiesiły transparenty, w których zawarto groźby pod adresem zawodników z Legionowa, którzy kiedyś reprezentowali barwy Polonii Warszawa. Starano się w ten sposób wpływać na postawę wymienionych na transparentach piłkarzy, aby odpuścili sobie sobotnie spotkanie (więcej pisaliśmy TUTAJ). Jedno jest pewne, w sobotę na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie nie zabrakło emocji do końcowego gwizdka arbitra.

Od początku sobotniego spotkania gra była twarda i zacięta a czasami bardzo ostra, nikt nie odstawiał nogi. Mocniej atakowali gospodarze, ale goście z Legionowa co jakiś czas odpowiadali groźnymi sytuacjami. Jedną z lepszych sytuacji dla Legionovii miał na początku spotkania Piotr Bujak, który uderzył obok bramki. W 27 minucie dobrą akcję mieli natomiast zawodnicy Polonii a konkretnie Adam Pazio, jednak jego strzał przeleciał nad poprzeczką bramki, której strzegł Jan Krzywański. Skuteczniejsi okazali się jednak w 38 minucie zawodnicy Novii. Piłka po zagraniu z prawego skrzydła trafiła do lewego obrońcy Legionovii Karola Barańskiego, który był niekryty a następnie pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Emocji i niezłych akcji w pierwszej połowie nie brakowało z obu stron, jednak to podopieczni Michała Pirosa schodzili na przerwę prowadząc jedną bramką.

Od początku drugiej połowy zespół Polonii Warszawa wybiegł na murawę mocno zdeterminowany, żeby jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Gospodarze stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, jednak nieźle spisywała się obrona Novii. W 58 minucie defensywa gości w końcu skapitulowała. Gola dającego wyrównanie gospodarzom strzelił Krzysztof Koton. Ten sam zawodnik wyprowadził Czarne Koszule na prowadzenie już trzy minuty później. 19-latek będąc na skraju pola karnego uderzył bez przyjęcia a piłka wpadła w górny róg bramki strzeżonej przez Jana Krzywańskiego. Legionovia rzuciła się do ataku i już w 74 minucie doprowadziła do wyrównania za sprawą Konrada Zakliki. Od tego momentu gospodarze mocno zaatakowali starając się ponownie objąć prowadzenie, jednak defensywa Novii spisywała się dobrze. Kiedy na zegarze wybiła 90 minuta wydawało się, że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów. Okazało się jednak, że ostatnie słowo należało do Polonii Warszawa. W 91 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Legionovii gola zdobył rezerwowy Marcin Pieńkowski. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Koszul 3:2.

Sobotnia porażka z Polonią Warszawa sprawiła, że Legionovia straciła fotel lidera ligowej tabeli właśnie na rzecz Czarnych Koszul. Do końca sezonu pozostała jedna kolejka. Zespół z Warszawy ma na swoim koncie 78 punktów i rozegra mecz na wyjeździe z ostatnią w tabeli Wissą Szczuczyn. Novia, która traci obecnie jeden punkt do lidera podejmie na własnym stadionie ekipę Błonianki Błonie. Legionovia żeby awansować do II ligi musi wygrać z zespołem Błonianki Błonie i liczyć na przegraną lub remis Polonii. Zarówno Legionovia jak i Polonia Warszawa swoje mecze rozegrają w sobotę (18 czerwca) o godz. 17. Jednak zanim dojedzie do ostatniego meczu ligowego Novii ekipa prowadzona przez Michała Pirosa spotka się już w środę (15 czerwca) z Legią II Warszawa w Finale Mazowieckiego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie na stadionie Hutnika w Warszawie o godz. 19.

Polonia Warszawa – KS Legionovia Legionowo 3:2 (0:1)

Bramki: Koton (55’,58’), Pieńkowski (91’) – Barański (38’), Zaklika (75’)

Wyjściowa jedenastka Polonii Warszawa: Brudnicki – Pazio, Mikołajewski, Jarosz, Wełna, Fadecki, Marciniec, Piątek, Kluska, Koton, Pieczara.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Gibas, Wojdyga, Barański, Bajdur, Zaklika, Koziara, Sonnenberg, Mroczek.