KS Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Unią Skierniewice 1:0. Seria meczów bez porażki Legionovii przerwana

KS Legionovia Leginowo. Przegrana na wyjeździe z Unią Skierniewice fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KS Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Unią Skierniewice fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (6 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo udali się na mecz wyjazdowy z wiceliderem tabeli Unią Skierniewice w ramach 16 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa przegrali 1:0 i tym samym przerwana została seria meczów bez porażki zespołu z Legionowa, która zatrzymała się na 12 spotkaniach. Pomimo przegranej w Skierniewicach Legionovia utrzymała pozycję lidera w ligowej tabeli.

Kibice Legionovii przed sobotnim meczem wyjazdowym do Skierniewic mieli powody do zadowolenia, ponieważ ich ulubieńcy zajmowali pozycję lidera tabeli i nie przegrali ostatnich 12 spotkań ligowych. Jednak gospodarze sobotniego spotkania zajmowali pozycje wicelidera ligowej tabeli i mieli za sobą serię dobrych występów. Tak jak spodziewało się wiele osób mecz był pełen emocji, dobrych akcji, ale również twardej gry, gdzie nikt nie odstawiał nogi.

Od początku spotkania to gospodarze starali się narzucić gościom z Legionowa swoje warunki gry konstruując szybkie i efektowne akcje. Na szczęście dla podopiecznych trenera Michała Pirosa Unii brakowało skutecznego wykończenia. Dobrze spisywała się również formacja defensywna Legionovii. Goście nie zamierzali się jednak jedynie bronić. Kilka razy w pierwszej połowie piłkarze z Legionowa skonstruowali kilka szybkich i dobrych akcji, które mogły zakończyć się golem jednak w tych sytuacjach na wysokości zadania stanęła obrona Unii Skierniewice. Pomimo niezłych sytuacji z obu stron kibice nie zobaczyli goli w pierwszej połowie.

W drugiej połowie gospodarze również starali się od początku jako pierwsi strzelić gola. Jeden z takich ataków zakończył się źle dla zespołu prowadzonego przez Michała Pirosa. W 64 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę tym spotkaniu obejrzał zawodnik Legionovii Piotr Bujak. Od tego momentu goście grali w osłabieniu. Gospodarze starali się wykorzystać grę w przewadze i dopięli swego w 75 minucie spotkania. W polu karnym Legionovii strzałem z 10 metra popisał się Ignacy Ogłoziński a piłka minęła bezradnego Jana Krzywańskiego. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Zawodnicy z Legionowa starali się wyrównać jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Unii. W 88 minucie po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce z boiska usunięty został zawodnik gospodarzy Bartosz Broniarek. Legionovii nie udało się jednak wyrównać a gospodarze utrzymali skromne prowadzenie 1:0 do końcowego gwizdka arbitra.

Sobotnia przegrana z Unią Skierniewice oznacza, że przerwana została seria meczów bez porażki KS Legionovii Legionowo, która zatrzymała się na 12 spotkaniach, w których podopieczni Michała Pirosa zdobyli 32 z 36 możliwych punktów. Pomimo porażki na wyjeździe w Skierniewicach zespół z Legionowa utrzymał się na pozycji lidera ligowej tabeli. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Legionovii rozegrają w sobotę (13 listopada) przed własną publicznością z zajmującą trzecie miejsce w tabeli Polonią Warszawa.

Unia Skierniewice – KS Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)

Bramka: Ignacy Ogłoziński (75’)

Unia Skierniewice: Wlazłowski – Makuch, Winkler, Stępień, Kowalczyk, Broniarek, Nowak, Waśniowski, Krajewski, Sabiłło, Ogłoziński.

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Bujak, Budek, Kaczorowski, Barański, Koziara, Zaklika, Bajdur, Mroczek, Smuga, Zjawiński.