KS Legionovia Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Wartą Sieradz. Novia zajęła ostatecznie drugie miejsce w tabeli na zakończenie sezonu 2022/2023

Przegrana KS Legionovii Legionowo z Wartą Sieradz fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (17 czerwca) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z drużyną Warty Sieradz w ramach 34 kolejki spotkań III ligi grupy I. W ostatnim spotkaniu sezonu 2022/2023 obydwie ekipy walczyły o kluczowe cele, tyle że na dwóch różnych biegunach. Podopieczni Michała Pirosa cały czas mieli jeszcze szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i awans do II ligi, natomiast gospodarze walczyli o utrzymanie w III lidze. Ostatecznie lepsza okazała się Warta Sieradz, która wygrała sobotnie spotkanie i utrzymała się w lidze. Legionovia natomiast zajęła na koniec sezonu 2022/2023 w III lidze grupie I drugie miejsce za drużyną ŁKS Łódź II.

Podopieczni Michała Pirosa w poprzednim ligowym spotkaniu wygrali u siebie z Legią II Warszawa 3:1 (więcej pisaliśmy TUTAJ). W sobotę (17 czerwca) klub z Legionowa zagrał na wyjeździe w ramach ostatniej kolejki spotkań z drużyną Warty Sieradz. Piłkarze Novii mieli jeszcze szansę na awans do II ligi, jednak oprócz zwycięstwa z Wartą w Sieradzu musieli liczyć na potknięcie lidera ligowej tabeli – drużyny ŁKS Łódź II, która grała na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Ekipa z Legionowa w sobotę zagrała na bardzo trudnym terenie w Sieradzu z drużyną, która walczyła o utrzymanie. Jedno jest pewne emocji w tym spotkaniu nie zabrakło.

Pomimo tego, że obydwie ekipy walczyły w ostatnim meczu sezonu o zupełnie różne cele od pierwszego gwizdka arbitra to ekipa gospodarzy mocno zaatakowała starając się wykorzystać atut własnego boiska. Warta kreowała sobie niezłe sytuacje, jednak albo brakowało im skuteczności lub dobrze spisywała się formacja obronna Legionovii. Po kilkunastu minutach do głosu zaczęli również dochodzić podopieczni Michała Pirosa i spotkanie się wyrównało. W 39 minucie to gospodarze zrobili pierwszy krok do utrzymania w III lidze. Po dośrodkowaniu w pole karne Novii z boku boiska futbolówka została zgrana przed bramkę, gdzie dopadł do niej Shingo Koreeda i strzałem z pierwszej piłki dał gospodarzom prowadzenie 1:0. Pomimo prób Legionovii gospodarze obronili korzystny dla siebie wynik do końca pierwszej połowy.

Od początku drugiej połowy goście bardzo mocno zaatakowali starając się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Legionovia przejęła inicjatywę, a gospodarze jedynie od czasu do czasu starali się wyprowadzać kontrataki. Z kolejnymi minutami coraz więcej pracy miał bramkarz Warty, który musiał sobie radzić z atakami gości. Pomimo dobrych sytuacji, które kreowali sobie podopieczni Michała Pirosa brakowało im skuteczności lub dobrze spisywała się formacja defensywna gospodarzy. Ostatnie dziesięć minut to dominacja Legionovii i starania gospodarzy, aby utrzymać korzystny dla siebie wynik. Ostatecznie pomimo wielu prób zawodnikom z Legionowa nie udało się strzelić gola wyrównującego, a Warta Sieradz wygrała 1:0. Ten rezultat i wyniki innych spotkań pozwoliły gospodarzom ostatecznie utrzymać się w III lidze.

Sobotnia przegrana podopiecznych Michała Pirosa na wyjeździe i zwycięstwo drużyny ŁKS Łódź II z Olimpią Zambrów oznaczają, że to właśnie ekipa z Łodzi z 68 punktami awansowała do II ligi. Drużyna Legionovii zajęła ostatecznie drugie miejsce w tabeli z 64 punktami. Pomimo bardzo dobrej gry przez prawie cały sezon podopieczni Michała Pirosa podobnie jak rok wcześniej zajęli drugie miejsce na zakończenie ligowych zmagań i byli o krok od awansu do II ligi. Kibice mają nadzieję, że w kolejnym sezonie piłkarze Novii zaprezentują się również dobrze i wywalczą awans.

Warta Sieradz – KS Legionovia Legionowo 1:0 (1:0)

Bramka: Shingo Koreeda (39’)

Wyjściowa jedenastka Warty Sieradz: Miazek – Borcuch, Michalski, Lis, Mielczarek, Kraśniewski, Koreeda, Filipiak, Piela, Pawłowski, Kręcichwost.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Wojdyga, Zaklika, Koziara, Rymek, Papazjan, Mroczek, Zjawiński.