KS Legionovia Legionowo przegrywa z Mławianką Mława po golu w doliczonym czasie gry i traci pozycję lidera w ligowej tabeli

KS Legionovia Legionowo przegrywa z Mławianką Mława fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (5 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie Mławiankę Mława w ramach 15 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa po akcji gości w 93 minucie spotkania przegrali 1:2 i stracili pozycję lidera w ligowej tabeli. Sobotnia przegrana z Mławianką zakończyła również serię meczów bez porażki Legionovii a licznik ten zatrzymał się na dwunastu spotkaniach.

Podopieczni Michała Pirosa przed tygodniem w pełnym emocji spotkaniu zremisowali 2:2 na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (więcej pisaliśmy TUTAJ). Po tym spotkaniu kibice mieli nadzieję, że uda się wywalczyć komplet punktów w spotkaniu z Mławianką Mława. Zadanie to jednak nie zapowiadało się na łatwe, ponieważ goście jak na razie mają za sobą bardzo udany sezon i po czternastu spotkaniach zajmowali przed spotkaniem z Legionovią trzecie miejsce w ligowej tabeli. Jedno jest pewne, w sobotnim spotkaniu przy Parkowej w Legionowie nie zabrakło emocji.

Od początku pierwszej połowy gospodarze starali się narzucać swoje warunki gry stwarzając sobie co jakiś czas bardzo dobre sytuacje bramkowe, jednak świetnie spisywał się tego dnia bramkarz gości. Mławianka od czasu do czasu starała się również odpowiadać gospodarzom. Kibice pomimo tego, że nie zobaczyli bramek w pierwszej połowie nie mogli narzekać na brak emocji.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla piłkarzy Legionovii. W 53 minucie po faulu na Dawidzie Papazjanie w polu karnym gości sędzia podyktował rzut karny dla Novii. Do piłki podszedł kapitan gospodarzy Patryk Koziara, jednak jego strzał wybronił bramkarz gości, który tego dnia wyrastał na bohatera swojej drużyny. Podopieczni Michała Pirosa nadal starali się zdobyć gola, jednak to goście objęli prowadzenie w 82 minucie. Technicznym strzałem z dystansu popisał się Michał Stryjewski, który pokonał stojącego w bramce Novii Jana Krzywańskiego. Gospodarze nie podłamali się i wyrównali w 87 minucie. Gola wyrównującego strzelił wprowadzony w końcówce spotkania Szymon Wiejak, który mocnym strzałem po ziemi w polu karnym pokonał bramkarza Mławianki. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. W 93 minucie po dobrej akcji ekipy gości Jana Krzywańskiego strzałem w polu karnym pokonał Mateusz Stryjewski. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie a Novia przegrała ostatecznie 1:2.

Sobotnia przegrana Legionovii z Mławianką Mława oznacza, że na dwunastu spotkaniach zatrzymała się seria meczów bez porażki ekipy Michała Pirosa. Dodatkowo Novia przegrywając to spotkanie straciła pozycję lidera w ligowej tabeli. Najbliższe ligowe spotkanie piłkarze z Legionowa rozegrają już w czwartek (10 listopada) na wyjeździe z ekipą Legii II Warszawa.

KS Legionovia Legionowo – Mławianka Mława 1:2 (0:0)

Bramki: Wiejak (87’) – Michał Stryjewski (82’), Mateusz Stryjewski (93’)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Choroś, Waszkiewicz, Gołąb, Sonnenberg, Zaklika, Koziara, Kumoch, Rymek, Papazjan, Mroczek.

Wyjściowa jedenastka Mławianki Mława: Piotrowski – Masiak, Pietrowski, Kostyk, Odilon, Stryjewski, Skudynowski, Stryjewski, Rogalski, Markowicz, Wasiak.