KS Legionovia Legionowo przegrywa na własnym stadionie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:2

W sobotę (7 października) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki w ramach 11 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali 1:2 i ponownie znaleźli się w strefie spadkowej.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali 2:1 w meczu na wyjeździe z drużyną GKS Wikielec (więcej pisaliśmy TUTAJ). W 11 kolejce ligowych zmagań na stadion przy ulicy Parkowej w Legionowie zagościła ekipa Lechii Tomaszów Mazowiecki, która w tym sezonie świętuje 100-lecie istnienia. Drużyna przyjezdna gra w obecnym sezonie bardzo dobrze i przed spotkaniem z Legionovią prowadziła w ligowej tabeli mając na swoim koncie 25 punktów po 10 kolejkach. Natomiast zespół Novii krąży jak na razie niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Kibice ekipy z Legionowa mieli świadomość tego, że będzie to prawdopodobnie bardzo trudne spotkanie i nie mylili się.

W pierwszej połowie pomimo niezłych sytuacji podbramkowych zarówno po stronie Legionovii jak i Lechii kibice nie obejrzeli goli i pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 0:0.

Po pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze mogą liczyć na jakąś zdobycz punktową w tym spotkaniu, jednak w 55 minucie to goście objęli prowadzenie. Po szybkim kontrataku gola dla Lechii zdobył Krystian Kolasa. Bardzo długo utrzymywał się wynik 0:1 i kibice Novii mieli nadzieję, że uda się wyrównać, jednak w 88 minucie gola na 0:2 strzelił z rzutu karnego Bartosz Snopczyński. Nadzieję w serca kibiców drużyny z Legionowa wlał Michał Barć w 91 minucie strzelając bramkę kontaktową. Niestety zawodnikom Novii zabrakło już czasu, żeby wyrównać i ostatecznie po końcowym gwizdku arbitra na tablicy wyników widniał rezultat 1:2 i to goście z Tomaszowa Mazowieckiego zgarnęli trzy punkty.

Po sobotniej przegranej KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie dziewięć punktów po jedenastu rozegranych meczach. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają 14 października (sobota) na własnym stadionie z drużyną Jagiellonii II Białystok.

KS Legionovia Legionowo – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (0:0)

Bramki: Barć (91’) – Kolasa (55’), Snopczyński (88’)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Zaklika, Szwed, Dudek, Wojdyga, Mitura, Schwartzman, Gibas, Koterwas, Choroś.

Wyjściowa jedenastka Lechii Tomaszów Mazowiecki: Awdziewicz – Cyran, Skrzyniak, Kaproń, Szymczak, Snopczyńksi, Lewiński, Król, Kolasa, Górka, Mikołajczyk.