KS Legionovia Legionowo. Porażka z GKS Wikielec 2:1. Zaważył rzut karny w końcówce spotkania

W piątek (29 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z drużyną GKS Wikielec w ramach 10 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali 2:1 po rzucie karnym w końcówce spotkania.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii wygrali 1:0 w meczu przed własną publicznością z drużyną Warty Sieradz (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice Legionovii mieli nadzieję, że ich ulubieńcy zdołają ponownie wywalczyć komplet punktów. Emocji w piątkowym meczu z GKS Wikielec nie brakowało, jednak to kibice gospodarzy mieli powody do zadowolenia po ostatnim gwizdku sędziego.

Od początku spotkania było ono wyrównane. Pomimo dobrych sytuacji z jednej jak i drugiej strony wydawało się, że pierwsze 45 minut zakończy się bezbramkowym remisem, jednak ostatnie zdanie należało do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 42 minucie. Po dobrym dośrodkowaniu w pole karne piłkę z bliskiej odległości do siatki Legionovii skierował Oskar Kordykiewicz. Kibice nie obejrzeli już więcej goli w pierwszej połowie i to gospodarze schodzili do szatni prowadząc 1:0.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Broniszewskiego starali się jak najszybciej wyrównać i wykreowali sobie ku temu kilka dobrych sytuacji, których nie potrafili jednak wykorzystać. W 86 minucie do wyrównania doprowadził Kacper Dudek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z boku boiska i wolejem posłał futbolówkę do bramki gospodarzy. Legionovia nie poszła jednak za ciosem, a większą determinacją wykazali się piłkarze GKS Wikielec. W 88 minucie po faulu w polu karnym obrońcy Novii na zawodniku gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Michał Jankowski. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu to gospodarze wygrali 2:1 i zgarnęli komplet punktów.

Po piątkowej przegranej KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie tylko dziewięć punktów po dziesięciu rozegranych meczach. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają już 7 października (sobota) na własnym stadionie z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki.

GKS Wikielec – KS Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

Bramki: Kordykiewicz (42’), Jankowski (88’ k) – Dudek (86)

GKS Wikielec: Rutkowski – Jajkowski, Krasouski, Jackowski, Jankowski, Szypulski (87 Licznerski), Filipczyk, Rosoliński, Kordykiewicz (87 Nowicki), Sobociński (79 Dąbrowski), Kalisz (69 Wacławski).

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Szwed (69 Mroczek), Papazjan, Barć (58 Zaklika), Wojdyga, Mitura, Schwartzman, Gibas, Koterwas (58 Dudek), Choroś.