KS Legionovia Legionowo wygrywa 1:0 z Wartą Sieradz po świetnym strzale z dystansu Bartosza Mroczka w końcówce spotkania

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie z Wartą Sieradz fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (23 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Warty Sieradz w ramach 9 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego wygrali 1:0.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali 1:0 w meczu wyjazdowym z drużyną Victorii Sulejówek (więcej pisaliśmy TUTAJ). Kibice Legionovii mieli nadzieję, że ich ulubieńcy zdołają wywalczyć komplet punktów w meczu z drużyną Warty Sieradz. Jedno jest pewne, emocji w sobotnim spotkaniu nie zabrakło do ostatniego gwizdka arbitra.

Od początku spotkania obydwie drużyny kreowały sobie dobre sytuacje pod bramką rywali, jednak brakowało skuteczności lub dobrze spisywały się formacje obronne zarówno Legionovii jak i Warty. Pomimo kilku dobrych sytuacji zarówno ze strony gospodarzy jak i gości kibice nie zobaczyli bramek w pierwszych 45 minutach.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Novii. W 53 minucie w polu karnym gości jeden z zawodników Warty faulował piłkarza gospodarzy za co sędzia podyktował rzut karny. Legionovia nie wykorzystała jednak świetnej sytuacji a strzał zawodnika Novii z rzutu karnego wybronił bramkarz gości Kamil Miazek. Goście długo jednak nie cieszyli z obrotu spraw na boisku, ponieważ już w 55 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Bartłomiej Maćczak. Gospodarze starali się wykorzystać grę w przewadze co w końcu udało się w 83 minucie. Potężnym strzałem zza pola karnego bramkarza Warty pokonał Bartosz Mroczek, który parę minut wcześniej pojawił się na boisku. Goście rzucili się do ataku i starali się doprowadzić do wyrównania. Warta miała świetną okazję na wyrównanie w doliczonym czasie gry, kiedy po strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się przed linią bramkową, jednak na szczęście dla gospodarzy nie wpadła do siatki, a wyszła w boisko, gdzie została wybita przez podopiecznych Marcina Broniszewskiego. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0 i zgarnęli trzy punkty.

Po sobotniej wygranej KS Legionovia Legionowo ma na swoim koncie dziewięć punktów i zajmuje 13 miejsce w ligowej tabeli. Następne ligowe spotkanie podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają już 29 września (piątek) na wyjeździe z drużyną GKS Wikielec.

KS Legionovia Legionowo – Warta Sieradz 1:0 (0:0)

Bramka: Bartosz Mroczek (83’)

KS Legionovia Legionowo: Brudnicki – Waszkiewicz, Szwed (Mroczek 80’), Papazjan, Barć, Wojdyga, Mitura (Basiuk 88’), Schwartzman, Gibas (Kunca 63’), Koterwas (Dudek 63’), Choroś.

Warta Sieradz: Miazek – Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lis, Mielczarek, Kita, Pietrzak, Koreeda (Piela 86’), Filipiak (Adamiak 81’), Maćczak, Kręcichwost.