KS Legionovia Legionowo rozbiła przy Parkowej Jagiellonię II Białystok 4:1

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie nad Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (10 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie ekipę Jagiellonii II Białystok w ramach 7 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa wygrali pewnie spotkanie 4:1. Kolejny już raz w tym sezonie wyróżniającą się postacią w ekipie z Legionowa był Szymon Wiejak, który zdobył w tym spotkaniu dwa gole i jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców III ligi grupy I z dziewięcioma trafieniami.

Po zwycięstwie na wyjeździe w poprzedniej kolejce z Błonianką Błonie 2:1 podopieczni trenera Michała Pirosa podejmowali na własnym stadionie przy ulicy Parkowej zespół Jagiellonii II Białystok. Kibice liczyli na przedłużenie dobrej serii występów ekipy z Legionowa. Jedno jest pewne, w sobotnim spotkaniu z rezerwami Jagiellonii nie zabrakło emocji i bramek.

Już od pierwszego gwizdka sędziego to gospodarze zaatakowali starając się objąć prowadzenie w tym spotkaniu. W pierwszych 25 minutach stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale brakowało skuteczności lub dobrze spisywała się obrona gospodarzy. Podopiecznym Michała Pirosa udało się w końcu sforsować obronę gości w 26 minucie a pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Piotr Sonnenberg. Legionovia nie zamierzała jednak zwalniać tempa i w 39 minucie Szymon Wiejak strzelił gola na 2:0 dla gospodarzy. Ten sam zawodnik strzelił swojego drugiego gola w 42 minucie podwyższając prowadzenie gospodarzy na 3:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie gospodarze nie forsowali już tak tempa spotkania co starali się wykorzystać goście. Gra wyrównała się i ekipa rezerw Jagiellonii coraz częściej stwarzała sobie niezłe sytuacje. Pomimo lepszej gry gości to podopieczni Michała Pirosa podwyższyli swoje prowadzenie na 4:0 w 73 minucie a autorem gola był Piotr Sonnenberg, który zdobył swoją drugą bramkę tego dnia. Wydawało się, że więcej goli już nie padnie w tym spotkaniu, jednak w 90 minucie po szybkiej akcji bramkę na 4:1 strzelił dla gości Michał Samborski. Sobotnie spotkanie przy Parkowej skończyło się wynikiem 4:1.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Jagiellonią II Białystok podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 16 punktów i zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do pierwszej i drugiej ekipy – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Mławianki Mława legionowianie tracą dwa punkty. Piłkarze Legionovii najbliższe spotkanie ligowe rozegrają w sobotę (17 września) na wyjeździe z ekipą Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która zajmuje obecnie czwarte miejsce z 15 punktami tuż za Novią i jako jedyna ekipa w tabeli nie przegrała jeszcze spotkania od początku sezonu zaliczają w tym czasie cztery zwycięstwa i trzy remisy.

KS Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 4:1 (3:0)

Bramki: Sonnenber (26’, 73’), Wiejak (39’, 42’) – Samborski (90’)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Choroś (Gibas 77’), Barański, Mroczek (Papazjan 70’), Koziara, Kumoch, Rymek (Zaklika 65’), Sonnenberg (Gołąb 77’), Wiejak (Balicki 70’).

Jagiellonia II Białystok: Abramowicz – Pankiewicz, Kurzydłowski (Matsui 46’), Runje (Orpik 60’), Czerech, Huczko (Matus 46’), Bernatowicz (Wrzesiński 75’), Bayer, Wiktoruk, Mościcki (Samborski 46’), Twarowski.