KS Legionovia Legionowo straciła prowadzenie i dwa punkty w samej końcówce spotkania. Remis przy Parkowej w meczu z ŁKS II Łódź

KS Legionovia Legionowo. Remis z drużyną ŁKS II Łódź fot. KS Legionovia Legionowo

W niedzielę (21 sierpnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie zespół ŁKS II Łódź w ramach 4 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa pomimo tego, że do 86 minuty prowadzili 2:0 to w samej końcówce spotkania w ciągu trzech minut stracili dwie bramki po dwóch stałych fragmentach gry i ostatecznie zremisowali tylko 2:2.

KS Legionovia Legionowo zaczęła sezon 2022/2023 od zwycięstwa na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi 3:1. Następnie dość niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z drużyną Olimpii Zambrów 1:2. W poprzednim meczu podopieczni Michała Pirosa znowu spisali się dobrze na wyjeździe pokonując Concordię Elbląg 4:2. Kibice Legionovii liczyli na to, że w końcu w obecnym sezonie zobaczą zwycięstwo swoich ulubieńców na stadionie przy ulicy Parkowej. Nadzieje te nie były bezpodstawne, ponieważ w ramach czwartej kolejki ligowych spotkań do Legionowa zawitała ekipa ŁKS II Łódź. Zespół z Łodzi zaczął ten sezon zwycięstwem z Concordią Elbląg, jednak dwa kolejne mecze kończyły się dość niespodziewanie ich porażkami z Błonianką Błonie i Unią Skierniewice. Wydawało się, że podopieczni Michała Pirosa mogą pokusić się o zdobycie kompletu punktów z zespołem z Łodzi.

Początek niedzielnego spotkania wyglądał lepiej w wykonaniu legionowian, którzy starali się szybko stworzyć sobie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Starania piłkarzy Legionovii przyniosły efekt w 23 minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu piłki z prawej strony w pole karne gości ładnym uderzeniem głową popisał się Bartosz Mroczek, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 1:0. Goście co jakiś czas starali się odpowiadać, ale dobrze spisywała się formacja defensywna Novii. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Goście z Łodzi starali się zdobyć bramkę wyrównującą, natomiast podopieczni Michała Pirosa próbowali podwyższyć swoje prowadzenie. Lepiej w swoich staraniach wypadli gospodarze w 73 minucie. Po szybkiej kontrze Szymon Wiejak wykorzystał niezdecydowanie i błąd obrońców z Łodzi, dzięki czemu znalazł się w sytacji sam na sam z bramkarzem. Zawodnik Legionovii wykorzystał swoją szansę i podwyższył prowadzenie Novii na 2:0. W 85 minucie wydawało się, że trzy punkty pozostaną przy Parkowej w Legionowie. Łodzianie pokazali jednak charakter i już w 86 minucie zdobyli gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy najlepiej odnalazł się Aleksander Ślęzak, który głową skierował futbolówkę do siatki. Kiedy wydawało się, że Legionovia dowiezie zwycięstwo do końca w 89 minucie znowu po stałym fragmencie gry, tym razem po rożnym łodzianie wyrównali. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy golą głową zdobył Damian Nowacki. Kibice tego spotkania nie obejrzeli więcej goli i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Pomimo dobrej gry w niedzielę podopieczni Michała Pirosa nie zdołali zainkasować trzech punktów w spotkaniu z ŁKS II Łódź. Po czterech kolejkach zawodnicy z Legionowa zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli z siedmioma punktami. Fotel lidera ligowej tabeli zajmuje ekipa Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, która jak na razie wygrała wszystkie cztery mecze i ma na swoim koncie dwanaście punktów. Piłkarz Legionovii będą mieli okazję poprawić swój dorobek punktowy w sobotę (27 sierpnia), kiedy to podejmą na własnym stadionie zespół Unii Skierniewice, która dotychczas odniosła dwa zwycięstwa i zaliczyła dwa remisy.

KS Legionovia Legionowo – ŁKS II Łódź 2:2 (1:0)

Bramki: Mroczek (23′), Wiejak (73′) – Ślęzak (86), Nowacki (89)

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Jan Krzywański – Adam Waszkiewicz, Konrad Zaklika, Dawid Papazjan, Patryk Koziara, Grzegorz Wojdyga, Bartosz Mroczek, Mikołaj Gibas, Piotr Sonnenberg, Kacper Kaczorowski, Bartosz Rymek.

Wyjściowa jedenastka ŁKS II Łódź: Aleksander Bobek – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Jakub Tosik, Marcel Wszołek, Jakub Romanowicz, Błażej Radwanek, Vladyslav Okhronchuk, Damian Nowacki, Javi Moreno, Maciej Radaszkiewicz.