KS Legionovia Legionowo. Szalony mecz w Białymstoku i zwycięstwo 4:3. Gol Patryka Koziary w doliczonym czasie gry

KS Legionovia Legionowo. Zwycięstwo z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KS Legionovia Legionowo. Zwycięstwo z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W niedzielę (28 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrali mecz na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok w ramach 19 kolejki spotkań III ligi grupy I. Było to ostatnie spotkanie dla zawodników z Legionowa w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Michała Pirosa po szalonym i pełnym emocji meczu wygrali 4:3. Gola w doliczonym czasie gry strzelił Patryk Koziara.  Niedzielne zwycięstwo pozwoliło zawodnikom z Legionowa zakończyć rundę jesienną jako lider tabeli.

Wyjazdowy mecz z Jagiellonią II Białystok zapowiadał się bardzo emocjonująco. Pomimo tego, że zespół z Białegostoku miał ostatnio za sobą słabszy okres gry (dwie przegrane i dwa remisy) kibice Legionovii wiedzieli, że będzie to trudne spotkanie. Była to już druga konfrontacja tych zespołów w obecnym sezonie. W pierwszej kolejce obecnego sezonu zespół prowadzony przez trenera Michała Pirosa wygrał 2:0, dlatego wiadomo było, że gospodarze niedzielnego spotkania chcieli się zrewanżować gościom z Legionowa. Kibice tego spotkania mieli co oglądać, ponieważ w całym meczu padło aż siedem bramek.

Od początku spotkania obie ekipy szukały sposobu na strzelenie gola. Widać było, że zarówno Jagiellonia jak i Legionovia są usposobione ofensywnie w tym spotkaniu. Gospodarze polepszyli humory swoim kibicom już w 13 minucie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym gola na 1:0 dla gospodarzy strzelił Radosław Zyśk. Gospodarze nie cieszyli się długo z prowadzenia, ponieważ już w 14 minucie gola głową po dośrodkowaniu piłki w pole karne zdobył Dawid Papazjan. W 26 minucie piłkarze Jagielloni ponownie wyszli na prowadzenie. Po faulu w polu karnym Legionovii sędzia odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Hubert Karpiński. Zespół prowadzony przez Michała Pirosa starał się wyrównać, jednak do końca pierwszej połowy kibice nie obejrzeli więcej bramek. Gospodarze schodzili do szatni prowadząc 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla drużyny gości. W 48 minucie po szybkiej akcji Legionovii środkiem boiska gola na 2:2 ze skraju pola karnego strzelił Piotr Sonnenber. Obydwie ekipy nadal szukały swoich szans na objęcie prowadzenia. Lepsi w tym temacie okazali się 62 minucie goście. Po szybkim kontrataku w polu karnym gospodarzy faulowany był jeden z zawodników Legionovii. Karnego na bramkę zamienił kapitan gości, Patryk Koziara. Podopieczni Michała Pirosa objęli prowadzenie 3:2. Gospodarze nie poddali się i wyrównali na 3:3 w 66 minucie. Własnego bramkarza pokonał starający się wybić piłkę, obrońca Legionovii, Adam Waszkiewicz. Pomimo dobrych akcji z obu stron do 90 minuty nie padło więcej bramek. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jednak podopieczni Michała Pirosa mieli w planach tylko zwycięstwo tego dnia. Przykład tego, że należy walczyć do końca spotkania dał Patryk Koziara. Kapitan Legionovii w 92 minucie meczu po dośrodkowaniu piłki z boku boiska strzelił gola głową na 4:3. Była to ostatnia bramka jaką zobaczyli kibice w tym spotkaniu. Legionovia pokonała Jagiellonię II Białystok 4:3.

W sobotnim, pełnym emocji spotkaniu to piłkarze Legionovii pokazali większą determinację i wolę zwycięstwa. Dzięki wygranej podopieczni Michała Pirosa kończą po 19 spotkaniach z dorobkiem 41 punktów rundę jesienną na pozycji lidera tabeli. Teraz trener KS Legionovii Legionowo będzie mógł spokojnie przepracować ze swoimi podopiecznymi przerwę zimową, ponieważ runda rewanżowa rozpocznie się prawdopodobnie 12 marca meczem z trudnym rywalem jakim będzie Świt Nowy Dwór.

Jagiellonia II Białystok – KS Legionovia Legionowo 3:4 (2:1)

Bramki: Zyśk (13’), Karpiński (26’), Waszkiewicz (sam. 66’) – Papazjan (14’), Sonnenber (48’), Koziara (62’ i 92’).

Jagiellonia II Białystok: Niezgoda – Matus, Pankiewicz, Żukowski, Płoszkiewicz, Mabiala, Orpik, Bayer, Wojciechowski, Zyśk, Karpiński.

KS Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski, Budek, Wojdyga, Barański, Waszkiewicz, Koziara, Zaklika, Zjawiński, Sonnenberg, Papazjan.