KS Legionovia Legionowo. Szybko stracone dwa gole i łatwa porażka z Pelikanem Łowicz

W sobotę (11 listopada) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z drużyną Pelikana Łowicz w ramach 16 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali aż 3:0. Jest to już 11 ligowa porażka legionowian w tym sezonie, która spowodowała, że Novia spadła w tabeli do strefy spadkowej.

W poprzednim spotkaniu zawodnicy Novii przegrali w meczu na wyjeździe z drużyną Legii II Warszawa 2:1 (więcej pisaliśmy TUTAJ). W 16 kolejce ligowych zmagań Legionovia zagrała na własnym stadionie z ekipą Pelikana Łowicz. Mecz zapowiadał się na trudne spotkanie, ponieważ zespół z Łowicza gra w tym sezonie bardzo dobrze i miał przed tym spotkaniem 27 punktów na swoim koncie oraz walczy o awans do II ligi. W dniu Narodowego Święta Niepodległości nie zabrakło goli i emocji na boisku w Legionowie, jednak po końcowym gwizdku sędziego zadowoleni mogli być kibice tylko jednej drużyny.

Od początku sobotniego spotkania to goście starali się narzucić swoje warunki gry i szukali okazji, żeby jak najszybciej objąć prowadzenie. Piłkarze Pelikana dopięli swego już w 8 minucie. Dobrym uderzeniem z 18 metrów popisał się Marek Grądzki, a piłka po jego strzale wpadła pod poprzeczkę. Goście poszli za ciosem i już w 23 minucie prowadzili 2:0. Szymon Sołtysiński pokonał w sytuacji sam na sam Michała Brudnickiego. Kibice nie zobaczyli już w pierwszej połowie więcej goli i to goście schodzili na przerwę do szatni prowadząc 2:0.

W drugiej połowie miejscowi nie dali rady strzelić gola kontaktowego, za to piłkarzom z Łowicza udało się podwyższyć na 3:0 w 65 minucie za sprawą Szymona Sołtysińskiego, który strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W 74 minucie zrobiło się luźniej na boisku, ponieważ w niecałe 60 sekund dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości Jakub Pawlicki. Nawet pomimo gry w przewadze przez ponad 15 minut piłkarze Legionovii nie zdołali strzelić gola i to goście po końcowym gwizdku arbitra schodzili z boiska wygrywając 3:0 i zabrali ze sobą do Łowicza komplet punktów.

Sobotnia przegrana Novii oznacza, że podopieczni Marcina Broniszewskiego przegrali już jedenasty mecz ligowy w tym sezonie i po rozegraniu 16 spotkań zajmują obecnie szesnaste miejsce w tabeli, w strefie spadkowej. Najbliższy ligowy mecz zespół z Legionowa rozegra w piątek (17 listopada) na wyjeździe z drużyną Broni Radom, która zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

KS Legionovia Legionowo – Pelikan Łowicz 0:3 (0:2)

Bramki: Marek Grądzki (8’), Szymon Sołtysiński 2 (13’, 65’)

KS Legionovia Legionowo: Michał Brudnicki – Andrzej Krajewski (67’ Kacper Dudek), Mikołąj Gibas (34’ Stanisław Mitura), Daniel Choroś, Adam Waszkiewicz – Piotr Sonnenberg, Piotr Basiuk, Konrad Zaklika, Bartosz Mroczek – Michał Barć, Jewhen Radionow.

Pelikan Łowicz: Mateusz Wlazłowski – Remigiusz Borkała, Bartosz Winkler, Kajetan Jendryczko, Jakub Pawlicki – Marek Grądzki, Artur Sójka (87’ Bartosz Woder), Patryk Pomianowski, Jakub Garnysz (90’ Bartosz Dziemidowicz) – Kamil Łojszczyk (63’ Kacper Falkowski) – Szymon Sołtysiński (87’ Maksymilian Czeczko).