KS Legionovia Legionowo. Udana inauguracja sezonu. Zwycięstwo 2:0 z Jagiellonią II Białystok

KS Legionovia Legionowo po wygranej z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

KS Legionovia Legionowo po wygranej z Jagiellonią II Białystok fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (7 sierpnia) podopieczni trenera Michała Pirosa podejmowali na stadionie przy Parkowej zespół Jagiellonii II Białystok. Piłkarze Legionovii pewnie pokonali gości z Białegostoku 2:0 i zgarnęli trzy punkty na start sezonu 2021/2022.

Kibice od kilku już tygodni nie mogli doczekać się powrotu piłkarskich emocji związanych z występami KS Legionovii Legionowo w III lidze. Jednak część fanów zadawała sobie po cichu pytanie jak zaprezentuje się zespół prowadzony przez trenera Michała Pirosa po tym jak kadrę po zakończeniu poprzedniego sezonu opuściło kilku podstawowych zawodników takich jak Andrzej Trubeha, Marcin Kluska czy Daniel Choroś.

Kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra spotkania podopieczni Michała Pirosa pokazali, że od początku sezonu 2021/2022 wybiegli na murawę z bojowym nastawieniem. Już w 7 minucie spotkania gospodarze z Legionowa objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z boku boiska gola głową zdobył Dawid Papazjan. Zanim goście zdążyli się otrząsnąć po stracie pierwszego gola już w 24 minucie Legionovia podwyższyła prowadzenia. Po przejęciu piłki w środku boiska gospodarze przeprowadzili szybką kontrę. Ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Papazjan, jednak jego strzał do boku sparował bramkarz gości. Bramkarz Jagiellonii był bezradny przy dobitce Patryka Koziary. Kapitan Legionovii podwyższył na 2:0. Do przerwy kibice nie obejrzeli już więcej bramek, chociaż podopieczni Michała Pirosa mieli kolejne okazje.

W drugiej połowie gospodarze również zaprezentowali się bardzo dobrze stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli, jednak zabrakło skuteczności albo dobrze spisywał się bramkarz Jagiellonii. Goście również co jakiś czas próbowali zagrozić bramce Legionovii jednak cała drużyna prowadzona przez trenera Michała Pirosa skutecznie kontrolowała mecz. Kibice nie zobaczyli już w tym meczu więcej bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Kolejne spotkanie ligowe podopiecznie Michała Pirosa rozegrają już w niedzielę (14 sierpnia) o godz. 16. Piłkarze Legionovii udadzą się na trudny mecz wyjazdowy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze Nowego Dworu Mazowieckiego pewnie wygrali swój pierwszy mecz na wyjeździe 3:0 z GKS Wikielec.

KS Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 2:0 (2:0)

Bramki: D.Papazjan (7′) i P.Koziara (24′)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga, Kaczorowski (90’ Barański), Dobrogost (63’ Bajdur), Zaklika, Koziara, Zjawiński (79’ Karabin), Mroczek (90’ Sonnenberg), Papazjan (79’ Szerszeń).

Jagiellonia II Białystok: Niezgoda – Dyszy, Czerech, Żukowski, Bitok (60’ Wolanin), Wiktoruk (78’ Mościcki), Głowicki, Orpik (82’ Huczko ), Wasilewski (60’ Pawłowski), Matus, Samborski (60’ Lutostański).