KS Legionovia Legionowo. Udany początek sezonu podopiecznych Michała Pirosa. Zwycięstwo 3:1 w meczu wyjazdowym z Pilicą Białobrzegi

legionovia

Za nami inauguracja sezonu 2022/2023 III ligi – grupy I. W meczu wyjazdowym 1 kolejki (6 sierpnia) piłkarze Legionovii zmierzyli się z Pilicą Białobrzegi, którą pewnie pokonali 3:1.

Sparingi poprzedzające sezon nie napawały optymizmem kibiców Novii. W okresie przygotowawczym zespół nie wygrał żadnego meczu. Legionovia zanotowała sześć porażek i jeden remis. Co prawda, trzy z nich Novia rozegrała z zespołami ukraińskimi grającymi na centralnym szczeblu rozgrywkowym w Ukrainie oraz posiadającymi doświadczenie w europejskich pucharach. Jednak bilans mówił jasno – kibice mogli czuć się zaniepokojeni.

Dodatkowo zespół opuściło dwóch ważnych zawodników, Michał Bajdur i Piotr Bujdak. Władzom Novii udało się jednak sprowadzić pięciu nowych piłkarzy, w tym Daniela Chorosia, który wrócił z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Mimo, że okienko transferowe potrwa do końca sierpnia, to włodarze Legionovii zakończyli dalszą obserwację rynku transferowego, mając nadzieję na to, że uzupełnione braki kadrowe są wystarczające.

Przed piłkarzami Novii cel był jasno określony – pokonać na start sezonu Pilicę Białobrzegi, która w poprzednim sezonie ledwo zdołała się utrzymać w III lidze. Podopieczni Michała Pirosa rozpoczęli mecz z przytupem, bowiem w 23. minucie prowadzili już 3:0. Bramki dla zespołu strzelali kolejno Bartosz Rymek, nowy nabytek Szymon Wiejak oraz 18-letni Piotr Sonnenberg.

W drugiej połowie intensywność meczu spadła. Białobrzeżanie nie wykorzystali rzutu karnego, a ostatecznie udało im się zdobyć tylko jednego gola. Honorowe trafienie zaliczył debiutujący Oskar Wojtysiak.

Po pierwszej kolejce, Legionovia jest liderem tabeli, ex aequo z Bronią Radom i Wartą Sieradz. Już 13 sierpnia piłkarze Novii podejmą Olimpię Zambrów w meczu przy Parkowej.