KS Legionovia Legionowo. Wygrana 3:1 w emocjonującym spotkaniu z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Piłkarze Legionovii po zwycięstwie nad Lechia Tomaszów Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo.Facebook

Piłkarze Legionovii po zwycięstwie nad Lechią Tomaszów Mazowiecki fot. KS Legionovia Legionowo/Facebook

W sobotę (4 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo podejmowali na własnym stadionie RKS Lechię Tomaszów Mazowiecki w ramach 6 kolejki spotkań III ligi grupy I. Nie było to łatwe spotkanie jednak podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali przyjezdnych 3:1 (2:1) a goście kończyli mecz w dziesiątkę. Po trzecim ligowym zwycięstwie z rzędu Legionovia zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Michała Pirosa prezentują się w ostatnich tygodniach bardzo dobrze. Kibice liczyli, że w spotkaniu z Lechią Tomaszów Mazowiecki forma ta zostanie podtrzymana. Osoby, które przyszły w sobotę na stadion przy Parkowej nie rozczarowały się, ponieważ nie zabrakło tego dnia goli.

Początek spotkania przy Parkowej to  popis Michała Bajdura. Napastnik Legionovii już w 7 minucie wpisał się na listę strzelców. Z boku boiska bardzo dobrą piłkę po ziemi zagrał Bartosz Mroczek, dzięki czumu Michał Bajdur znalazł się przed pusta bramką i wykorzystał swoją sytuację. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 1:0 dla gospodarzy. Zanim piłkarze Lechii zdążyli się otrząsnąć po stracie bramki już drugi raz musieli wyciągać piłkę z siatki. W 9 minucie na 2:0 podwyższył ponownie Michał Bajdur. Po rajdzie z piłką przez pół boiska z prawej strony do środka pola karnego Lechii zagrał Dariusz Zjawiński gdzie sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Bajdur. Pomocnik Legionovii nie dał bramkarzowi przyjezdnych żadnych szans. Legionovia prowadząc 2:0 starała się kontrolować grę, jednak goście nie zamierzali się poddawać. Ich determinacja została nagrodzona w 42 minucie, kiedy to po wrzuceniu piłki w pole karne Legionovii i zamieszaniu, które powstało najlepiej zachował się napastnik Artur Amroziński, który skierował piłkę do siatki gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej połowie bardzo długo utrzymywał się wynik 2:1. Lechia starała się doprowadzić do wyrównania, ale brakowało jej skuteczności. Legionovia również co jakiś czas starała się podwyższyć prowadzenie. Skuteczniejsi okazali się gospodarze. W 69 minucie będący w polu karnym Lechii Konrad Zaklika podał do tyłu do wbiegającego Dawida Papazjana, który technicznym strzałem pokonał bramkarza gości. W 76 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został pomocnik Lechii Krystian Mroczek. Kibice tego dnia nie zobaczyli już więcej bramek. Legionovia wygrała spotkanie 3:1.

Dzięki zwycięstwu w sobotnim spotkaniu podopieczni trenera Michała Pirosa utrzymali fotel lidera w tabeli III ligi grupy I. Po sześciu spotkaniach piłkarze z Legionovii mają na swoim koncie 13 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe piłkarze z Legionowa rozegrają na własnym stadionie ze Zniczem Biała Piska w środę (8 września)

KS Legionovia Legionowo – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (2:1)

Bramki: Bajdur (7’,9’), Papazjan (69’) – Artur Amroziński (42’)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Budek (Smuga 82’), Zaklika, Zjawiński (Papazjan 60’), Bajdur, Bujak, Koziara (Karabin 82’), Wojdyga, Barański (Waszkiewicz82’), Mroczek (Dobrogost 68’), Kaczorowski.

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Awdziewicz – Jakubczyk, Turewicz, Cieślik (75. Artur Dunajski), Uchroński (Drabik 55’), Pecyna (Warczyk 75’), Grzesiński (Kapica 55’), Mroczek, Szymczak, Morenkov (Lewiński 65’), Amroziński.