KS Legionovia Legionowo. Wygrana z Jagiellonią Białystok II na własnym boisku 2:1

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (6 marca) podopieczni Michała Pirosa zmierzyli się na własnym boisku z Jagiellonią Białystok II. Dzięki dobrej postawie piłkarze Legionovii wygrali 2:1 i zdobyli 3 punkty.

W sobotę piłkarze Legionovii Legionowo wznowili meczem z Jagiellonią Białystok zmagania w III Lidze. Przypomnijmy, że w I grupie III ligi po rozegraniu 21 kolejek tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (zespoły z miejsc 1-8), w której będą prowadzone zmagania o awans do II Ligi. Natomiast zespoły z miejsc 9-22 po rozegraniu 21 spotkań znajdą się w grupie spadkowej i będą walczyć o utrzymanie. Podopieczni Michała Pirosa walczą czały czas o awans do grupy mistrzowskiej. Kibice spodziewali się, że nie będzie to łatwe spotkanie, ponieważ ekipa z Białegostoku również walczy o zajęcie miejsca w grupie mistrzowskiej.

Początek spotkania ułożył się po myśli podopiecznych Michała Pirosa. Już w 6 minucie meczu piłkę do siatki po świetnym uderzeniu z 20 metrów skierował Patryk Koziara. Piłkarze Legionovii po objęciu prowadzenia nadal atakowali i mogli podwyższyć prowadzenie w pierwszej połowie po bardzo dobrych okazjach Bartosza Mroczka i Marcina Kluski. Pod koniec pierwszej połowy uaktywnił się zespół przyjezdnych stwarzając sobie parę dobrych sytuacji, jednak czujny w bramce był bramkarz Legionovii Jan Krzywański. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Legionovii 1:0.

Druga połowa również rozpoczęła się dobrze dla podopiecznych Michała Pirosa. W 50 minucie po rzucie rożnym gola zdobył Dariusz Zjawiński. Goście zdołali odpowiedzieć bramką Huberta Matrasa w 66 minucie. Piłkarze Jagiellonii starali się zdobyć bramkę na wyrównanie, ale to podopieczni Michała Pirosa kontrolowali grę. Zwycięstwo Legionovii mógł przypieczętować Marcin Kluska, jednak piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce Jagiellonii. Ostatecznie gospodarze pewnie wygrali 2:1.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Michała Pirosa po 18 spotkaniach mają 33 punkty i awansowali na 5 pozycję w lidze. Najbliższe spotkanie piłkarze Legionovii rozegrają w sobotę (13 marca) na własnym stadionie z GKS Wikielec.

Legionovia Legionowo – Jagiellonia II Białystok 2:1 (1:0)

Bramki: P. Koziara (6′), D. Zjawiński (50′) – H. Matras (66′)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński (83′ Dobrogost), Kluska, Bajdur, Mroczek (90′ Karabin), Trubeha (90′ Papazjan).

Jagiellonia Białystok II: Gostomski – Huczko (60′ Jarmołowicz), Czerech, Majsterek, (86′ Kosikowski), Płoszkiewicz, Karpiński, Nawrocki, Twarowski (60′ Wasilewski), Matus, Sakowicz (72′ Maciejuk), Matras (86′ Żarejko).