KS Legionovia Legionowo. Dopięli swego po 70 minucie meczu. Wygrana z Pilicą Białobrzegi na inaugurację rundy wiosennej w III lidze

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie na Pilicą Białobrzegi fot. KS Legionovia Legionowo

W sobotę (4 marca) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na własnym stadionie z Pilicą Białobrzegi w ramach 18 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni Michała Pirosa wygrali 2:0. Sobotnie spotkanie było dla piłkarzy z Legionowa inauguracją rundy wiosennej w sezonie 2022/2023. Dzięki wygranej z Pilicą i potknięciach najgroźniejszych rywali Novia awansował na drugie miejsce w tabeli i traci już tylko punkt do lidera.

Kibice piłki nożnej z Legionowa czekali z niecierpliwością na powrót ligowych zmagań od 19 listopada 2022 roku, kiedy to podopieczni Michała Pirosa rozegrali ostatni ligowy mecz w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023. Legionowianie podejmowali drużynę Pilicy Białobrzegi, która w obecnym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców i raczej skupia się na utrzymaniu w III lidze (po rundzie jesiennej zajmowali trzynaste miejsce w lidze z 20 punktami). Zupełnie inne nastroje panują w Legionowie, gdzie gospodarze cały czas liczą się w walce o triumf na koniec sezonu 2022/2023 i awans do II ligi. Jedno jest pewne, emocji w sobotnim spotkaniu Novii z Pilicą Białobrzegi nie zabrakło, chociaż kibice musieli długo czekać na pierwsze gole.

Od początku pierwszej połowy podopieczni Michała Pirosa dobrze się prezentowali, starając stwarzać sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, jednak zawodnicy Pilicy byli bardzo skoncentrowani pod swoją bramką. Widać było, że goście po pierwsze nie chcieli stracić gola i dobrze im to wychodziło, ponieważ pomimo starań Novii w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli bramek.

Początek drugiej połowy przypominał pierwszą i z upływem czasu mogło się wydawać, że goście, którzy w tym sezonie skupiają się raczej na utrzymaniu w III lidze dzięki skutecznej grze obronnej nie stracą bramki. Podopieczni Michała Pirosa dopięli jednak swego i w 72 minucie strzelili gola wprawiając w euforię kibiców z Legionowa, którzy tego dnia przyszli dopingować swoich ulubieńców. Strzelcem gola był Bartosz Rymek. Przyjezdni nie mając już w tym momencie nic do stracenia zaczęli grać bardziej ofensywnie co wykorzystała doświadczona drużyna z Legionowa, a konkretnie najlepszy strzelec Novii w obecnym sezonie – Szymon Wiejak, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0 w 80 minucie. Kibice nie obejrzeli już więcej bramek w tym spotkaniu, a zespół z Legionowa wygrał pewnie 2:0.

Po sobotniej wygranej z Pilicą Białobrzegi podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 33 punkty po osiemnastu spotkaniach dzięki czemu awansowali na drugie miejsce w tabeli i do lidera, Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą już tylko punkt. Niespodziewanie ekipa z Grodziska Mazowieckiego przegrała swoje spotkanie na własnym boisku z Legią II Warszawa 0:2. Najlepszy strzelec Novii w tym sezonie – Szymon Wiejak dzięki sobotniemu trafieniu z Pilicą Białobrzegi ma już na swoim koncie 12 goli i do lidera tej klasyfikacji – Jeana Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) traci już tylko dwa trafienia. Zawodnicy Legiononovii najbliższe spotkanie ligowe rozegrają już w sobotę (11 marca) na wyjeździe z Olimpią Zambrów, która po osiemnastu ligowych kolejkach zajmuje trzynaste miejsce w lidze z 23 punktami.

KS Legionovia Legionowo – Pilica Białobrzegi 2:0 (0:0)

Bramki: Bartosz Rymek (72’), Szymon Wiejak (80’)

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański (Wojdyga 84’), Gołąb (Mitura 66’), Koziara (Mroczek 81’), Zaklika, Kumoch, Suchanek (Rymek 66’), Wiejak (Zjawiński 84’).

Pilica Białobrzegi: Adamczyk – Zawadzki (Dohojda 77’), Wiatrak, Walasek, Żurawski, Krawczyk, Grober (Rudnicki 77’), Michalski, Glińśki, Winiarski (Wojtysiak 60’), Stawiarz.