KS Legionovia Legionowo. Wygrana w trudnym spotkaniu na wyjeździe z Olimpią Zambrów

Wygrana KS Legionovii Legionowo z Olimpią Zambrów fot. KS Legionovia Legionowo

We wtorek (14 marca) piłkarze KS Legionovii Legionowo zagrali na wyjeździe z Olimpią Zambrów w ramach 19 kolejki spotkań III ligi grupy I. Mecz w Zambrowie był dla piłkarzy z Legionowa niewątpliwie trudnym spotkaniem, jednak podopieczni Michała Pirosa wygrali 2:0 i nadal liczą się w walce o zwycięstwo w lidze i awans do II ligi.

Według początkowych planów mecz z Olimpią Zambrów piłkarze z Legionowa mieli rozegrać w sobotę (11 marca), jednak z powodu obfitych opadów śniegu boisko w Zambrowie zostało całkowicie zasypane, przez co mecz został przełożony na wtorek (14 marca). Kibice z Legionowa z niecierpliwością czekali na to spotkanie, ponieważ na początku rundy jesiennej sezonu 2022/2023 podopieczni Michała Pirosa niespodziewanie przegrali na własnym stadionie z ekipą z Zambrowa 1:2. Legionowscy kibice liczyli na rewanż ich ulubieńców za przegraną z początku sezonu. Jedno jest pewne, we wtorkowym spotkaniu w Zambrowie nie zabrakło emocji i bramek.

Od początku spotkania to gospodarze mocniej zaatakowali tworząc sobie co jakiś czas groźne sytuacje pod bramką Legionovii, jednak dobrze spisywała się formacja defensywna gości. Legionowianie co jakiś czas również stwarzali sobie dogodne sytuacje. Właśnie po jednej z takich szybkich akcji w pole karne Olimpii wpadł boczny obrońca Legionovii Karol Barański, który został sfaulowany przez bramkarza gospodarzy, za co sędzia podyktował rzut karny. W 26 minucie jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Koziara i podopieczni Michała Pirosa prowadzili 1:0. Do końca pierwszej połowy kibice nie obejrzeli już więcej goli, chociaż emocji nie brakowało zarówno pod jedną jak i pod drugą bramką.

W drugiej połowie gospodarze nie mając już nic do stracenia rzucili się ataku na bramkę strzeżoną przez Jana Krzywańskiego. Dobrze spisywała się jednak formacja defensywna Legionovii, która nie pozwoliła gospodarzom na strzelenie bramki. Podopieczni Michała Pirosa co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki, jednak brakowało skuteczności pod bramką Olimpii. Kiedy wydawało się, że kibice nie zobaczą już więcej bramek w 91 minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy legionowianie przechwycili piłkę i wyprowadzili groźny kontratak, który zakończył się golem Piotra Sonnenberga. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Legionovii 2:0, jednak trzy punkty w tym spotkaniu nie przyszły łatwo ekipie z Legionowa.

Po wtorkowej wygranej z Olimpią Zambrów podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 36 punktów po dziewiętnastu spotkaniach i zajmują drugie miejsce w tabeli. Do lidera, Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą tylko jeden punkt. Zawodnicy Legiononovii najbliższe spotkanie ligowe rozegrają już w sobotę (18 marca) na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Concordią Elbląg, która po siedemnastu ligowych kolejkach uzbierała na swoim koncie tylko siedem punktów.

Olimpia Zambrów – KS Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: Patryk Koziara (26’ k.), Piotr Sonnenberg (91’)

Olimpia Zambrów: Kanclerz – Radecki (69′ Ciborowski), Kiczuk, Łydkowski, Pazio, Parobczyk, Bayer, Piatov (62′ Głowicki), Jakimiuk, Zalewski, Bykowski (85′ Siemieniuk).

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Zaklika, Gibas (Waszkiewicz 84’), Choroś, Barański (Wojdyga 83’), Suchanek (Sonnenberg 56’), Koziara (Rymek 84’), Kumoch, Gołąb (Mroczek 75’), Wiejak.