KS Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z KS Kutno. Trzy punkty trafiły na konto Novii

W sobotę (2 kwietnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrali mecz na wyjeździe z KS Kutno w ramach 23 kolejki spotkań III ligi grupy I. Pomimo tego, że liderzy ligowej tabeli przegrywali potrafili odmienić losy spotkania i ostatecznie pokonali gospodarzy 3:1.

Eksperci i kibice z Legionowa cały czas są zachwyceni postawą piłkarzy Legionovii w obecnym sezonie. Zespół prowadzony przez trenera Michała Pirosa dotychczas przegrał tylko dwa mecze i przewodzi ligowej tabeli. Fani drużyny z Legionowa mieli nadzieję, że ich drużynie uda się podtrzymać świetną formę również w Kutnie.

Początek spotkania lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy już w 5 minucie objęli prowadzenie za sprawą Adriana Kralkowskiego. Zawodnicy Legionovii starali się doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Sztuka ta udała się Konradowi Zaklice w 37 minucie. Dzięki tej bramce podopieczni Michała Pirosa schodzili na przerwę w lepszych humorach a kibice Legionovii mieli nadzieję na kolejne gole, które strzelą ich ulubieńcy w drugiej połowie.

Na drugą połowę jak się okazało lepiej zmotywowani wyszli na murawę podopieczni Michała Pirosa, którzy już w 55 minucie strzelili bramkę na 2:1. Autorem tego trafienia był Bartosz Mroczek. W doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 dla ekipy z Legionowa strzelił Bartosz Rymek. Była to ostatnia bramka jaką w tym meczu obejrzeli kibice. Ostatecznie trzy punkty wróciły z ekipą Novii do Legionowa.

Dzięki sobotniej wygranej w Kutnie podopieczni Michała Pirosa nadal zajmują pozycję lidera tabeli z dorobkiem 53 punktów. Kolejny ligowy mecz zawodnicy z Legionowa rozegrają 9 kwietnia na wyjeździe z drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli.

KS Kuto – KS Legionovia Legionowo 1:3 (1:1)

KS Kutno: Wolański – Wielgus, Kasperkiewicz, Staniszewski, Głowiński, Bulek, Bujalski, Telestak, Kralkowski, Kacela, Patora.

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga, Papazjan, Bajdur, Zaklika, Koziara, Mroczek, Zjawiński.