KS Legionovia Legionowo zremisowała w trudnym spotkaniu wyjazdowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki

W sobotę (1 października) piłkarze KS Legionovii Legionowo zmierzyli się na wyjeździe z ekipą Lechii Tomaszów Mazowiecki w ramach 10 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa po wyrównanym i trudnym spotkaniu remisowali 1:1 i przywieźli jeden punkt z bardzo trudnego terenu.

Podopieczni Michała Pirosa w poprzedniej kolejce wygrali wysoko, bo aż 4:1 z Pelikanem Łowicz, dlatego kibice mieli nadzieję, że legionowianie dadzą radę przywieźć z Tomaszowa Mazowieckiego komplet punktów. Novia przed sobotnim spotkaniem zajmowała drugie miejsce w ligowej tabeli i traciła dwa punkty do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, natomiast ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego zajmowała ósme miejsce w tabeli.

Od początku pierwszej połowy większą determinacją, żeby objąć prowadzenie wykazywali się goście z Legionowa, którzy konstruowali niezłe sytuacje. Swoją przewagę podopieczni Michała Pirosa udokumentowali w 21 minucie, kiedy to wynik tego spotkania otworzył Bartosz Rymek zdobywają gola na 1:0 dla Legionovii. Pomimo dobrej gry gościom nie udało się podwyższyć prowadzenia i kibice nie zobaczyli już więcej bramek w pierwszej połowie.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się, ponieważ to gospodarze zaczęli przeważać starając się doprowadzić do wyrównania. Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki dopięli swego w 62 minucie, kiedy to gola na 1:1 dla gospodarzy strzelił Klim Morenkov. Ostatecznie kibice nie zobaczyli już więcej bramek a spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Po sobotnim spotkaniu w Tomaszowie Mazowieckim podopieczni Michała Pirosa zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli mając na swoim koncie 21 punktów. Piłkarze Legionovii tracą obecnie cztery punkty do prowadzącego w tabeli Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Najbliższe spotkanie ligowe piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrają w sobotę (8 października) na własnym stadionie z ekipą Sokoła Ostróda, która zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli z dziesięcioma punktami.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 1:1 (0:1)

Bramki: Klim Morenkov (62’) – Bartosz Rymek (21’)

Wyjściowa jedenastka Lechii Tomaszów Mazowiecki: Awdziewicz – Górka, Skrzyniak, Mikołajczyk, Lewiński, Kaproń, Cyran, Szymczak, Morenkov, Kosylak, Nowak.

Wyjściowa jedenastka KS Legionovii Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Choroś, Waszkiewicz, Wojdyga, Papazjan, Zaklika, Koziara, Rymek, Mroczek, Balicki.