KS Legionovia Legionowo. Zwycięstwo na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. Novia jest niepokonana w lidze od blisko pół roku!

KS Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi fot. KS Legionovia Legionowo

W środę (27 kwietnia) piłkarze KS Legionovii Legionowo rozegrali mecz na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi w ramach 28 kolejki spotkań III ligi grupy I. Novia zagrała dobre spotkanie i wygrała 2:1 (2:0). Środowe zwycięstwo z Pilicą wydłużyło passę meczów bez porażki Legionovii do 11 spotkań.

W sezonie 2021/2022 III ligi grupy I zespół z Legionowa prowadzony przez trenera Michała Pirosa spisuje się dotychczas znakomicie. W 26 poprzednich spotkaniach Novia przegrała tylko dwa razy i cały czas zajmuje pozycję lidera ligowej tabeli. Ostatni raz ligowe starcie podopieczni Michała Pirosa przegrali 6 listopada 2021 z Unią Skierniewice. Od tego czasu piłkarze z Legionowa nie pozwolili sobie na porażkę. Kibice mieli nadzieję, że również w środowym meczu z Pilicą Białobrzegi przedłużona zostanie ta świetna passa.

Pierwsze minuty spotkania w Białobrzegach były spokojne i kibice nie doświadczyli wielu akcji bramkowych. Jedną z ciekawszych sytuacji był rzut wolny w dziewiątej minucie dla gości z szesnastego metra przed polem karnym gospodarzy. Po bardzo dobrym podkręconym strzale Michała Bajdura tuż przy słupku świetną obroną popisał się bramkarz gospodarzy. Jednak już w 11 minucie wynik tego spotkania otworzyli piłkarze Legionovii. Po sprytnie rozegranym po ziemi rzucie rożnym do piłki dopadł Dariusz Zjawiński, który popisał się atomowym uderzeniem z pierwszej piłki z okolic 15 metra. Piłka po uderzeniu doświadczonego napastnika Novii wpadła tuż obok słupka obok interweniującego bramkarza. Gospodarze starali się doprowadzić do remisu jednak swoją szansę na podwyższenie prowadzenia wykorzystali goście. W 43 minucie w polu karnym Pilicy obrońca faulował zawodnika gości po czym sędzia podyktował rzut karny dla Legionovii. Minutę później jedenastkę wykorzystał Bartosz Mroczek. Podopieczni Michała Pirosa schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

W drugiej połowie gospodarze wyszli na boisko mocno zmotywowani i zaczęli grać dużo lepiej niż w pierwszej połowie. Przed długi czas Legionovia grała umiejętnie w obronie. Gospodarze strzeli w końcu bramkę kontaktową w 75 minucie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego w pole karne zespołu z Legionowa najlepiej odnalazł się Maciej Kencel, który uderzeniem głową przelobował bramkarza gości. Wydawało się, że gospodarze mogą powalczyć o wyrównanie, jednak w 81 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Pilicy – Patryk Walasek. Do końca spotkania podopieczni Michała Pirosa grali bardzo odpowiedzialnie i nie pozwolili gospodarzom doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Legionovii 2:1.

Dzięki zwycięstwu nad Pilicą Białobrzegi podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 63 punkty i cały czas zajmują pozycję lidera ligowej tabeli. Najbliższe spotkanie ligowe zawodnicy Legionovii rozegrają już w sobotę (30 kwietnia) na własnym stadionie z ekipą Mamry Giżycko, która zajmuje szesnaste miejsce w ligowej tabeli i walczy o utrzymanie.

Pilica Białobrzegi – KS Legionovia Legionowo 1:2 (0:2)

Bramki: Kencel (75’) – Zjawiński (11’), Mroczek (44’k.)

Pilica Białobrzegi: Natorski – Kencel, Walasek, Żurawski, Uziębło (46’ Rawski), Winiarski (46’ Pankowski), Zawadzki, Michalski, Klinicki, Korczakowski (64’ Bykowski), Paterek (83’ Muniak).

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Waszkiewicz (80’ Rymek), Pociecha, Mroczek (80’ Budek), Bajdur, Zaklika, Zjawiński (80’ Gibas), Sonnenberg (67’ Gołąb), Papazjan (73’ Balicki).