KZB Legionovia Legionowo. Pewne zwycięstwo na wyjeździe z Olimpią Zambrów

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (7 listopada) podopieczni Michała Pirosa zagrali na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Piłkarze z Legionowa zaprezentowali się bardzo dobrze pokonując gospodarzy aż 4:1. Zwycięstwo w Zambrowie i potknięcia liderów tabeli pozwoliły Legionovii zbliżyć się do czołówki.

W sobotę piłkarze Legionovii udali się stadion Olimpii Zambrów. Gospodarze przed tym spotkaniem pomimo słabej formy (3 zwycięstwa, 1 remis i 9 porażek) wszystkie swoje dotychczasowe zwycięstwa odnieśli na własnym stadionie, dlatego spotkanie mogło nie być łatwe dla gości. Zanim sędzia rozpoczął spotkanie, uczczono pamięć trenera Grzegorza Szerszenowicza, który zmarł 3 listopada w wieku 75 lat. W czasie swojej kariery prowadził między innymi Zagłębie Lubin, Lecha Poznań, Jagiellonię Białystok i Olimpię Zambrów.

O tym, że nie będzie to łatwe spotkanie podopieczni Michała Pirosa przekonali się już po pierwszym gwizdku arbitra. Początek spotkania należał do piłkarzy Olimpii, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło im skuteczności i nie byli w stanie pokonać Pawła Błesznowskiego broniącego dostępu do bramki Legionovii. Piłkarze z Legionowa pod koniec pierwszej połowy zaczęli tworzyć sobie coraz lepsze sytuacje. W 40 minucie po dograniu piłki z boku boiska silnym i precyzyjnym uderzeniem z woleja popisał się Andrzej Trubeha nie dając szans na obronę bramkarzowi gospodarzy. Legionovia objęła prowadzenie 1:0. Tuż przed przerwą, w 45 minucie podopieczni Michała Pirosa wykonali rzut rożny, po którym w wyniku zamieszania w polu karnym sędzia podyktował karnego dla gości. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Legionovii Patryk Koziara. Prowadzeniem 2:0 dla piłkarzy z Legionowa zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona tego meczu toczyła się już na warunkach gości, którzy udokumentowali swoją przewagę w 61 minucie. Andrzej Trebuha po dobrym zagraniu ze środka pola znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i piękną podcinką ze skraju pola karnego strzelił gola na 3:0 dla Legionovii. Strzelanie goli przez gości zakończyło się w 70 minucie, kiedy gola po dograniu z boku boiska strzelił z bliskiej odległości Marcin Kluska. Olimpia Zambrów zdołała jeszcze w 81 minucie odpowiedzieć golem Kamila Zalewskiego, ale jak się okazało było ty już tylko trafienie honorowe, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Legionovii 4:1.

Dzięki temu zwycięstwu i przegranym liderów tabeli: Pogoni Grodzisk Mazowiecki i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Legionovia zajmuje obecnie 3 miejsce z 27 punktami w lidze. Do lidera tabeli – Pogoni Grodzisk Mazowiecki tracą tylko 3 punkty. Najbliższe spotkanie ligowe podopieczni Michała Pirosa rozegrają w środę (11 listopada) na własnym stadionie z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 1:4 (0:2)

Bramki: K. Zalewski (81′) – A. Trubeha (40′, 61′), P. Koziara (45′ – k), M. Kluska (70′)

Olimpia Zambrów: Bieliński – Gołaszewski, Paczkowski, Maliszewski, Dawidowicz, Steć, Shibata, Malinowski, Głowicki, Kalinowski, Zalewski.

Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Choroś, Barański, Karabin, Koziara, Kluska, Dobrogost, Bajdur, Trubeha.