KZB Legionovia Legionowo. Przegrana w meczu z Garbarnią Kraków 1:3 na inaugurację rundy rewanżowej II Ligi

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

Kibice zespołów grających w II Lidze nareszcie doczekali się jej wznowienia po przerwie zimowej. Niestety piłkarze i kibice KZB Legionovii Legionowo nie będą miło wspominać wyjazdu do Krakowa. Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przegrali mecz z Garbarnią Kraków 1:3 w ramach 21. kolejki.

Po przerwie zimowej w miniony weekend ruszyły rozgrywki II Ligi piłkarskiej. W ramach 21. kolejki KZB Leginovia Legionowo pojechała na mecz wyjazdowy z Garbarnią Kraków. Sytuacja zespołu z Legionowa jest bardzo ciężka, ponieważ zajmuje obecnie przedostatnie – 17. miejsce w lidze i jest w strefie spadkowej.

Mecz z Garbarnią Kraków rozpoczął się w sobotę (29 lutego) o godz. 13. Spotkanie to było debiutem w meczu o punkty dla trenera Legionovii Marka Jóźwiaka, który na początku stycznia 2020 roku przejął zespół.

Od pierwszego gwizdka sędziego to gospodarze narzucili swój styl gry. Przyniosło to efekt w postaci szybko strzelonego gola w 3 minucie. Po akcji skrzydłem i zagraniu po ziemi bramkę z bliskiej odległości zdobył Błażej Radwanek. Pomimo tego, że to Garbarnia narzucała swój styl gry Legionovia starała się szybko odpowiedzieć, jednak zabrakło skuteczności. Gospodarze niezrażeni próbami gości konsekwentnie atakowali dalej. Po rajdzie skrzydłem swoją drugą asystę w meczu zaliczył Mateusz Wyjadłowski, który odegrał piłkę do Kamila Kuczaka, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Po jego uderzeniu, bramkarz Leginovii Damian Podleśny wyjmował drugi raz piłkę z siatki w 16 minucie. W 20 minucie Garbarnia wykonywała rzut wolny. Piłka została wybita przez jednego z obrońców Legionovii jednak szybko wróciła w pole karne, a sprytnym strzałem popisał się Bartłomiej Mruk, który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. Piłkarze z Legionowa nie załamali i w 25 minucie strzelili bramkę kontaktową. Po ładnej drużynowej akcji gola z bliska dla gości zdobył Mateusz Małek. Od tego momentu podopieczni Bogdana Jóźwiaka zaczęli grać z Garbarnią jak równy z równym, jednak w pierwszej połowie kibice nie zobaczyli więcej bramek.

II połowa wyrównana jednak bez bramek

W drugiej połowie piłkarza Legionovii nie mając już nic do stracenia grali odważnie, dzięki czemu stworzyli sobie kilka naprawdę bardzo dogodnych okazji jednak nie potrafili skutecznie ich zakończyć. Gospodarze nie forsowali już takiego tempa jak w pierwszej połowie. Druga połowa pomimo tego, że obfitowała w dogodne sytuacje pod obydwoma bramkami zakończyła się bezbramkowo, a ostatecznym wynikiem był ten ustanowiony w pierwszej połowie, czyli 3:1.

Po tym meczu sytuacja Legionovii staje się coraz trudniejsza w II Lidze. Obecnie zespół prowadzony przez Bogdana Jóźwiaka zajmuje z 12 punktami przedostanie – 17 miejsce w lidze. Do bezpiecznego 14 miejsca, które gwarantuje utrzymanie Legionovia traci 12 punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 13 kolejek. Najbliższa okazja do zdobycia punktów to mecz z Lechem Poznań 2, który odbędzie się w Legionowie 7 marca.

Garbarnia Kraków – KZB Legionovia Legionowo 3:1(3:1)

Bramki: Garbarnia Kraków: Błażej Radwanek (3`), Kamil Kuczak (16`), Bartłomiej Mruk (20`) – KZB Legionovia Legionowo: Mateusz Małek (25`)

Garbarnia Kraków: Frątczak – Kowalski, Kujawa, Masiuda, Nakrosius, Mruk, Wyjadłowski (79` Duda), Kuczak, Serafin (58` Kołbon), Słoma (74` Marszalik), Radwanek (66` Szewczyk).

KZB Legionovia Legionowo: Podleśny – Bury (85` Kaczorowski), Zembrowski, Waleńcik, Maślanka, Małek, Kluska, Koprowski (82` Zaklika), Bajdur (68` Gancarczyk), Koziara, Podliński (62` Trubeha).