KZB Legionovia Legionowo. Ważne zwycięstwo z Pogonią Siedlce 2:1 na zakończenie 2019 roku

ks-legionovia-legionowo

Klub Sportowy Legionovia, fot. KS Legionovia

KZB Legionovia Legionowo w niedzielę na zakończenie rundy jesiennej w II Lidze udała się na mecz wyjazdowy z Pogonią Siedlce. Zespół z Legionowa rozegrał bardzo dobre spotkanie i odniósł zwycięstwo 2:1.

W niedzielę (1 grudnia) podopieczni trenera Serhija Zajcewa udali się na mecz wyjazdowy z Pogonią Siedlce. Zespół ze wschodu Polski znajduje się tuż nad strefą spadkową. Legionovia przed tym spotkaniem zajmowała ostatnie miejsce w lidze z 9 punktami. Przed zespołem z Legionowa ciężka i trudna walka o to, aby utrzymać się w II lidze, jednak kibice wierzą, że gra zespołu zacznie przynosić efekty w postaci punktów.

I połowa dla Legionovii

Od pierwszego gwizdka arbitra to Legionovia starała się narzucić swoje warunki gospodarzom, co przekładało się na stwarzane sytuacje. Jedną z lepszych okazji piłkarze Legionovii stworzyli sobie w 29. minucie, po dośrodkowaniu z boku boiska głową uderzył Adam Imiela. Po jego strzale piłka była bliska przelobowania bramkarza gospodarzy, jednak Rafał Misztal w widowiskowy sposób zdołał dobrze interweniować. Dobra postawa Legionovii przyniosła efekt. W 30. minucie po otrzymaniu piłki na połowie boiska i rajdzie lewym skrzydłem Eryk Więdłocha zagrał precyzyjnie po ziemi w pole karne Pogoni, a piłkę w bramce umieścił Daniel Pietraszkiewicz. Jeszcze przed przerwą Legionovia mogła podwyższyć prowadzenie, jednak kolejną świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

II połowa zakończona zwycięstwem Legionovii

W drugiej połowie piłkarze gospodarzy starali się doprowadzić do wyrównania, jednak zespół Legionovii grał bardzo dobrze w obronie i co jakiś czas groźnie kontrował. Bramkarz Pogoni robił co mógł, aby zatrzymać podopiecznych Serhija Zajcewa, między innymi w 59. minucie obronił strzał Piotra Maślanki w sytuacji sam na sam. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na Legionovii w 68. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pogoni w pole karne gości piłka nie dotknięta przez nikogo odbiła się od ziemi i zmierzała do bramki, jednak czujność zachował Jakub Stefaniak, który zgrał piłkę na poprzeczkę. Legionovia nadal dążyła do podwyższenia prowadzenia. W 71 minucie po przejęciu piłki i wyprowadzeniu szybkiej kontry bramkę po strzale ze skraju pola karnego zdobył Eryk Więdłocha. Gospodarzom w końcu udało się strzelić gola. Po zagraniu w polu karnym ręką przez jednego z zawodników Legionovii sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola w 82 minucie zamienił Adam Mójta. Dobrze intencje strzelca wyczuł Jakub Stefaniak, jednak nie udało mu się obronić strzału. Był to ostatni gol w tym meczu.

Po dobrym spotkaniu piłkarze KZB Legionvii Legionowo odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe. Pozwoliło to im awansować na 17. miejsce w tabeli z 12 punktami, jednak do bezpiecznego miejsca podopieczni Serhija Zajcewa tracą 12 punktów. Mecz z Pogonią Siedlce był ostatnim w rundzie jesiennej. Najbliższe spotkanie ligowe Legionovia rozegra na wyjeździe z Garbarnią Kraków 29 lutego 2020 roku.

Pogoń Siedlce – KZB Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki:

Pogoń Siedlce: Adam Mójta (82`karny) – KZB Legionovia Legionowo: Daniel Pietraszkiewicz (30`), Eryk Więdłocha (71`)

Pogoń Siedlce: Misztal – Krawczyk, Brodziński, Wełna, Kozłowski I, Walków (59` Firlej), Margol, Wiktoruk (7` Balicki), Kozłowski II, Mójta, Barciak (46`Romanowicz).

KZB Legionovia Legionowo: Stefaniak – Będzieszak, Zembrowski, Waleńcik, Straus, Maślanka, Pietraszkiewicz (93`Zaklika), Imiela, Janković, Małek (86`Podliński), Więdłocha.