KZB Legionovia Legionowo. Wygrana na wyjeździe z Polonią Warszawa 1:0 po golu w ostatniej minucie

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (29 sierpnia) piłkarze KZB Legionovii Legionowo udali się do Warszawy na trudny mecz wyjazdowy z Polonią. Mecz był wyrównany, jednak po przepięknym strzale Marcina Kluski w 93 minucie to podopieczni Michała Pirosa cieszyli się ze zdobycia trzech punktów.

W sobotę podopieczni Michała Pirosa udali się na bardzo trudny mecz wyjazdowy z Polonią Warszawa w ramach 4. kolejki spotkań III ligi. W dotychczasowych 3 kolejkach obydwa zespoły miały taki sam bilans – 2 zwycięstwa i porażkę. Zanosiło się na wyrównane spotkanie. Pierwsza polowa była wyrównana z lekką przewagą gospodarzy, ale zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą część spotkania to podopieczni Michała Pirosa wyszli bardziej zmotywowani co było widać w grze Legionovii. Jednak bramkarz gospodarzy, Dawid Leleń nie dał się zaskoczyć. W 60 minucie to gospodarze mogli objąć prowadzenie jednak tego dnia również Paweł Błesznowski spisywał się między słupkami gości bez zarzutu. W 93 minucie meczu wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, jednak wtedy piłkarze Legionovii przejęli piłkę na własnej połowie. Jeden z podopiecznych Michała Pirosa przebiegł z nią połowę boiska po czym zagrał do stojącego w rogu pola karnego Polonii Warszawa  Marcina Kluski. Pomocnik Legionovii przepięknym uderzeniem prawą nogą posłał podkręconą piłkę na dalszy słupek obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Futbolówka wpadła do siatki, a chwilę później sędzia zakończył mecz. Wynikiem 1:0 dla Legionovii zakończyło się to spotkanie.

KZB Legionovia Legionowo dzięki temu zwycięstwu po 4 kolejkach w III lidze, grupie I zajmuje 3 miejsce z 9 punktami. Do pierwszej i drugiej drużyny podopieczni Michała Pirosa tracą tylko punkt. Najbliższe spotkanie ligowe Legionovia rozegra na własnym stadionie z Ursusem Warszawa w niedzielę (6 września) o godz. 16.

Polonia WarszawaKZB Legionovia Legionowo 0:1 (0:0)

Bramki: Marcin Kluska 93`

Polonia Warszawa: Leleń – Pazio, Wełna, Goliński, Wojdyga, Piątek, Andrzejewski, Mosiejko, Wierzbowski, Smuga, Paczuk.

KZB Legionovia Legionowo: Błesznowski – Kaczorowski, Gibas, Kluska, Bajdur, Koziara, Karabin, Barański, Dąbrowski, Trubeha, Choroś.