KZB Legionovia Legionowo. Wysoka porażka ze Zniczem Pruszków. Zespół z Legionowa żegna się z II ligą

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

Podopieczni Bogdana Jóźwiaka przegrali w środę (1 lipca) na wyjeździe 4:0 z zespołem Znicza Pruszków. Pomimo ambitnej walki w ostatnich meczach zespół z Legionowa przegrywając potyczkę w Pruszkowie stracił szansę na utrzymanie się w II lidze.

W środę (1 lipca) podopieczni Bogdana Jóźwiaka udali się na mecz wyjazdowy ze Zniczem Pruszków w ramach 29 kolejki II ligi. Spotkanie szybko rozpoczęło się po myśli gospodarzy, ponieważ już w 2 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Znicza. Na bramkę zamienił go Dariusz Zjawiński. Legionovia miała wyśmienitą okazję żeby wyrównać, ponieważ w 21 minucie sędzia podyktował dla niej rzut karny. Niestety Patryk Koziara nie wykorzystał okazji i trafił w poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Legionovia po pierwszej części spotkania mogła czuć niedosyt, ponieważ stwarzała sobie sytuacje, niestety zabrakło dokładnego wykończenia akcji.

Od początku drugiej połowy piłkarze Legionovii starali się doprowadzić do wyrównania. Niestety w 67. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił ponownie Dariusz Zjawiński. Druga bramka zdobyta przez zespół Znicza „podcięła skrzydła” piłkarzom Legionovii. Od tego momentu to gospodarze prowadzili grę, co przełożyło się na dwie kolejne bramki zdobyte przez gospodarzy. W 83 minucie na 3:0 strzelił Bartłomiej Faliszewski a w 88 minucie na 4:0 gola zdobył Mikołaj Szymański. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik końcowy to 4:0 dla Znicza Pruszków. Porażka poniesiona przez zespół Legionovii w Pruszkowie oznacza, że straciła ona już szansę na utrzymanie się w II lidze na 5 kolejek przed końcem sezonu.

Najbliższy mecz podopieczni Bogdana Jóźwiaka rozegrają w sobotę (4 lipca) na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 4:0 (1:0)

Znicz Pruszków: 12. Piotr Misztal – 4. Marcin Bochenek, 5. Adrian Rybak, 18. Martin Baran, 13. Peter Drobňák – 19. Marcin Rackiewicz (66, 17. Bartłomiej Faliszewski), 10. Maciej Machalski, 8. Bartosz Nowicki (46, 99. Karol Noiszewski), 11. Paweł Moskwik – 2. Patryk Czarnowski (55, 7. Arkadiusz Pyrka), 9. Dariusz Zjawiński (85, 14. Mikołaj Szymański).

KZB Legionovia Legionowo: 1. Damian Podleśny – 4. Kacper Kaczorowski, 5. Sebastian Weremko, 99. Daniel Choroś, 11. Piotr Maślanka – 27. Andrzej Trubeha (89, 20. Mateusz Turkowski), 8. Oskar Koprowski, 7. Marcin Kluska (74, 77. Jacek Lewandowski), 14. Patryk Koziara, 9. Michał Bajdur (62, 16. Mateusz Małek) – 10. Karol Podliński.