KZB Legionovia Legionowo. Wysoka wygrana z Gryfem Wejherowo

KS Legionovia Legionowo fot. KS Legionovia

W sobotę (4 lipca) piłkarze Legionovii podejmowali zespół Gryf Wejherowo w ramach 30. kolejki spotkań II ligi. Obydwie drużyny straciły już możliwość utrzymania się w II lidze, jednak  zawodnicy stworzyli wspaniale widowisko, a gospodarze pokonali gości z Wejherowa aż 5:2.

Ponieważ nie udało się uzbierać odpowiedniej ilości punktów w zmaganiach II ligi w sezonie 2019/2020, podopieczni Bogdana Jóźwiaka w kolejnym sezonie będą występować w III lidze. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom Legionovii stworzyć świetnego widowiska z piłkarzami Gryfa Wejherowo. Piłkarze z Legionowa od początku spotkania narzucili swój styl gry i już w 8. minucie przyniosło to efekt. Po dośrodkowaniu piłkę do siatki Gryfa Wejherowo skierował Mateusz Małek. Goście byli bliscy wyrównania w 33. minucie, po tym jak z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił doświadczony Marcin Burkhardt. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po ładnej indywidualnej akcji bramkarza gości pokonał Andrzej Trubeha. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 .

W drugiej połowie piłkarze Legionovii nie zwalniani tempa i w 51. minucie w sytuacji „sam na sam” bramkarza Gryfa pokonał Karol Podliński. W 62. minucie gościom udało się strzelić bramkę, a jej autorem był Jakub Kwidzyński. Trzy minuty później – w 65. minucie Andrzej Trubeha wykorzystał błąd bramkarza Gryfa i wbił piłkę do bramki. W 77. minucie po dalekim wykopie piłki przez bramkarza gości szybką akcję przeprowadził Nikodem Sroka, który strzelił gola. W 86. minucie po efektownym strzale głową hat-tricka skompletował Andrzej Trubeha. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla podopiecznych Bogdana Jóźwiaka.

Najbliższy mecz w ramach 31. kolejki II ligi piłkarze Legionovii rozegrają na wyjeździe z Bytovią Bytów w sobotę (11 lipca).

KZB Legionovia LegionowoGryf Wejherowo: 5:2 (2:0) Bramki: M. Małek (8′), A. Trubeha (45′, 65′, 86′), K. Podliński (51′) – J. Kwidziński (62′), N. Sroka (77′)

KZB Legionovia Legionowo: 33. Paweł Błesznowski – 4. Kacper Kaczorowski, 3. Rafał Zembrowski, 99. Daniel Choroś (40′, 5. Sebastian Weremko), 11. Piotr Maślanka – 16. Mateusz Małek (70′, 77. Jacek Lewandowski), 8. Oskar Koprowski, 7. Marcin Kluska (88′, 23. Maciej Sobota), 14. Patryk Koziara, 27. Andrzej Trubeha – 25. Karol Podliński (64′, 9. Michał Bajdur).

Gryf Wejherowo: 12. Wiesław Ferra – 5. Ryszard Lademann (46′, 16. Jakub Poręba), 6. Oskar Sikorski, 21. Jakub Pek, 18. Marcin Burkhardt, 13. Mariusz Sławek – 10. Rafał Jahn, 17. Dawid Pilarski (54′, 20. Jakub Kwidziński), 14. Jakub Godlewski (73′, 19. Nikodem Sroka), 8. Karol Baranowski – 7. Daniel Kwidziński (53′, 9. Kewin Przygoda).