Legionovia KZB Legionowo. Znowu bez punktów

DSC_2220

Druga ligowa porażka w tym sezonie (fot. Bartłomiej Bator)

Drugie spotkanie i druga ligowa porażka piłkarzy Legionovii KZB Legionowo. Tym razem podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego musieli uznać wyższość poznańskiej Warty.

Po wyjazdowej porażce z Olimpią Elbląg legionowianie chcieli koniecznie zainkasować pierwsze punkty w nowym sezonie. Dlatego też pierwsze minuty to lekka przewaga miejscowych. Do 19 minuty na świetlnej tablicy widniał bezbramkowy remis.

Błąd bramkarza Legionovii

Gospodarze stracili pierwszą bramkę po błędzie Dominika Puska, który interweniował ręką poza polem karnym. Arbiter spotkania Damian Kos z Gdańska bez wątpliwości podyktował rzut wolny dla Warciarzy. Na strzał zdecydował się Krzysztof Biegański, a futbolówka odbiła się jeszcze od jego kolegi z drużyny Adriana Cierpki i wpadła do bramki Legionovii. Warta przejęła inicjatywę i udokumentowała ją drugim golem, którego autorem był Adrian Laskowski. Była to 38 minuta spotkania. Mimo dwóch poważnych ciosów legionowianie potrafili dać nadzieję swoim kibicom na odwrócenie losów pojedynku. Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobył Mateusz Żebrowski. Gdyby takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, sprawa trzech punktów byłaby zapewne nierozstrzygnięta. Jednak w ostatniej minucie gry goście po raz trzeci znaleźli sposób na Puska. Na listę strzelców wpisał się Przemysław Kita.

Grali w przewadze, odrobili tylko jedną bramkę

Już na początku drugiej połowy na placu gry zrobiło się trochę luźniej. Mający na swoim koncie żółty kartonik zawodnik Warty Artur Marciniak kolejny raz dopuścił się przewinienia. Otrzymał kolejną żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Legionovia rzuciła się do ataków, ale z nich niewiele wynikało. Dopiero w 72 minucie spotkania Novia wykorzystała rzut karny. Jego pewnym strzelcem okazał się Żebrowski. Gospodarze walczyli o chociażby punkt, ale mimo doliczonych pięciu minut nie potrafili po raz trzeci pokonać Adriana Lisa. Punkty pojechały do Poznania.

Legionovia KZB Legionowo – Warta Poznań 2:3 (1:3)

Strzelcy: 0:1 – 19′ Adrian Cierpka, 0:2 – 37′ Adrian Laskowski, 1:2 – 41′ Mateusz Żebrowski, 1:3 – 45′ Przemysław Kita, 2:3 – 72′ Mateusz Żebrowski (karny).

Żółte kartki: Kłak, Żebrowski, Koziara, Kalinowski (Legionovia) – Marciniak (dwie), Kiełb (Warta).

Czerwona kartka: Marciniak – (za dwie żółte – Warta).

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Grzelak, Zając, Goliński, Kwiatkowski, Mazurek (78′ Kowalczyk), Koziara, Kłak (46′ Kalinowski), Wajdzik (46′ Zaklika), Wojcinowicz, Żebrowski (85′ Wilanowski).

Warta Poznań: Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83′ Żmijewski), Laskowski, Patrzykąt, Antkowiak (53′ Grobelny), Marciniak, Kita (59′ Kiełb), Biegański (80′ Jasiński), Cierpka.