Legionovia KZB Legionowo. Punkty zostały w Legionowie! (galeria)

legionovia-blekitni_22

Gol!!! Karol Orłowski pakuje futbolówkę do swojej bramki (fot. GP/MM)

13. kolejka rozgrywek 2 Ligi. Legionovia KZB Legionowo podejmowała w Legionowie przy Parkowej Błękitnych Stargard. Jak zaprezentowali się podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego w tym spotkaniu?

Trener Jabłoński musiał „odcierpieć” karę za poprzednie spotkanie. Za krytykowanie decyzji sędziowskich odsiedział jedno spotkanie na trybunach. Padło na mecz z Błękitnymi, bo w poprzedniej kolejce Legionovia pauzowała ze względu na przełożony mecz.

Goście otworzyli wynik

Już w 12 minucie konsternacja w szeregach gospodarzy. Wojciech Fadecki dośrodkował z prawego skrzydła na dłuższy słupek, a tam niepilnowany Patryk Skórecki nie miał żadnych problemów z ulokowaniem futbolówki w bramce Dominika Puska. Goście znakomicie bili stałe fragmenty gry i w tych sytuacjach zagrażali bramce legionowian.

Dwa gole do przerwy Legionovii

Legionowscy piłkarze nie zrażeni niepowodzeniem przystąpili do natarcia. W 16 minucie rzut rożny wykonywał Mateusz Żebrowski. W polu karnym do przewrotki złożył się Grzegorz Mazurek. Trafił piłkę w miarę czysto. Ta leciała do bramki gości. Marek Ufnal pewnie wybroniłby strzał piłkarza Legionovii, gdyby nie fatalna interwencja Karola Orłowskiego, który wpakował piłkę pod poprzeczkę swojej bramki. Bramkę zapisano jednak zawodnikowi gospodarzy. W 38 minucie Legionovia wyszła na prowadzenie. Mazurek wyprowadził szybką akcję. Podał piłkę do Mateusza Kwiatkowskiego, a ten wypuścił swojego kolegę na prawym skrzydle. Żebrowski idealnie dograł piłkę na przedpole bramkowe, a tam Przemysław Rybkiewicz nie dał szans Ufnalowi.

Druga połowa z emocjami, ale bez bramek

W 65 minucie mogło być po wszystkim. Legionowska drużyna miała możliwość podwyższenia prowadzenia, ale… chciała koniecznie wjechać z futbolówką do bramki Błękitnych. To mogło się zemścić na gospodarzach. Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego przystąpili do szturmu i w ostatnich minutach było bardzo gorąco pod bramką Puska. Ten spisywał się znakomicie, a przy jednej z interwencji zderzył się ze słupkiem swoje bramki. Na szczęście nic się nie stało bramkarzowi gospodarzy. Mimo, że arbiter spotkania, Marcin Bielawski z Katowic, przedłużył spotkanie o 5 minut, wynik nie uległ zmianie i trzy punkty zostały przy Parkowej.

Legionovia KZB Legionowo – Błękitni Stargard 2:1 (2:1)

Strzelcy: 0:1 – 10′ Patryk Skórecki, 1:1 – 16′ Grzegorz Mazurek, 2:1 – 38′ Przemysław Rybkiewicz.

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Goliński, Wojcinowicz, Zając, Kutarba, Żebrowski (78′ Trzmiel), Zaklika, Kłak, Rybkiewicz (61′ Kalinowski), Kwiatkowski (89′ Mazlum), Mazurek (80′ Mazurek).

Błękitni Stargard: Ufnal – Wojtasik, Burzyński, Liśkiewicz, Gutowski, Fadecki, Mosiejko (85′ Wiśniewski), Magnuski (56′ Więcek), Karmański, Orłowski (46′ Włóka), Skórecki.