Legionovia KZB Legionowo. Choć nieskuteczna to i tak zwycięska (galeria)

legionovia-mazur_81

Piotr Krawczyk, najlepszy strzelec Legionovii, otworzył wynik spotkania (GP/MM)

Lider rozgrywek, Legionovia KZB Legionowo, podejmował na legionowskim stadionie przy Parkowej zespół MKS-u Mazur Ełk. Piłkarze z północy Polski znajdowali się tuż nad strefą spadkową, notując do tej pory tylko jedno zwycięstwo. Co wydarzyło się w Legionowie w 8. kolejce rozgrywek?

Bezapelacyjnie zdecydowanie lepszym zespołem w sobotnie popołudnie była drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Tarachulskiego. Dominowała na placu gry, ale nie potrafiła długo umieścić piłki w bramce strzeżonej przez Bartłomieja Danowskiego. Gościom dopisywało też szczęście, ponieważ raz piłka odbiła się od poprzeczki, raz od słupka ich bramki. Kibice widzieli już w tych sytuacjach futbolówkę w bramce Mazura.

Karny do szatni

Gdy kończyła się pierwsza połowa i wszyscy czekali na końcowy gwizdek sędziego Patryka Adamczyka, w zamieszaniu pod bramką gości jeden z zawodników ełckiego zespołu dotknął futbolówkę ręką. Arbiter, mimo protestów gości, wskazał na „wapno”. Jedenastkę, z zimną krwią, wykorzystał najlepszy strzelec zespołu Piotr Krawczyk. Sędzia pozwolił wznowić grę, ale za chwilę zakończył pierwsze 45 minut gry. W przerwie prezes Legionovii, Dariusz Ziąbski, przekazał puchar drużynie A-klasowej, która w zeszłym sezonie awansowała o szczebel wyżej w rozgrywkach ligowych.

Krawczyk po raz drugi, gol Koziara dopełnił formalności

Nie mający nic do stracenia goście, odważniej ruszyli po przerwie. Jednak Legionovia dobrze spisywała się w defensywie, nie pozwalając zbytnio poharcować rywalom. Sama zaś, przyczajona za podwójną gardą, czekała na dogodną chwilę, by przejść do kontrataku. W 75 minucie Patryk Koziara odebrał piłkę w środku pola i uruchomił Krawczyka. Ten po raz drugi wpisał się do protokołu sędziowskiego, podwyższając prowadzenie. Kolejny cios Legionovia zadała cztery minuty później, w 79 minucie gry. Bramkę na 3:0 zdobył Koziara. Goście ambitnie grali o honorową bramkę. Udało im się to w 87 minucie gry za sprawą Mariusza Łapińskiego. Legionovia pozostała liderem, ich rywal spadł na ostatnią pozycję w tabeli.

Legionovia KZB Legionowo – MKS Mazur Ełk 3:1 (1:0)

Srzelcy: 1:0 – 45′ Piotr Krawczyk, 2:0 – 75′ Piotr Krawczyk, 3:0 – 79′ Patryk Koziara, 3:1 – 87′ Mariusz Łapiński.

Legionovia KZB Legionowo: Stefaniak – Górski, Choroś, Koziara, Mazurek (63′ Wolski), Będziszak, Zaklika, Krawczyk (80′ Trzmel), Weremko, Juriša ( 77′ Kowalczyk), Paczuk (70′ Gołębiewski).

MKS Mazur EŁK: Danowski – Gołaszewski, Żęgota (46′ Gulbierz), Molski, Paszkowski (69′ Kalinowski), Łapiński, Famulak, Szaraneic, Ejza, Twardowski (46′ Kalinowski), Zieniewicz.