Legionovia KZB Legionowo. Inauguracja sezonu bez punktów

Legionovia Legionowo

Legionovia Legionowo na sezon 2018/2019 (fot. Bartłomiej Bator)

Legionovia KZB Legionowo rozpoczęła walkę o powrót do 2 Ligi. W sobotnie popołudnie rozegrała pierwsze ligowe spotkanie. Na wyjeździe legionowską drużynę podejmowała Unia Skierniewice. Przegrała…

Nie udał się wyjazd do Skierniewic podopiecznym trenera Bartosza Tarachulskiego. Po udanym spotkaniu Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, piłkarze z Legionowa musieli przełknąć gorycz porażki na inaugurację sezonu w 3 Lidze.

Do przerwy remis

Gospodarze otworzyli wynik w 26 minucie spotkania. Gola na otwarcie sezonu dla miejscowych strzelił Kamil Łojsztyk, który wykorzystał dokładną wrzutkę Tomasza Kolusa. Po tej akcji do głosu doszli legionowianie, którzy śmielej zaatakowali rywala. Uwieńczyli to bramką z rzutu karnego. Celnie do bramki z jedenastu metrów trafił Slaven Juriša.

Lepsza gra Legionovii, wynik niestety nie…

Mimo że legionowianie grali lepszy futbol w drugiej odsłonie pojedynku to niestety nie potrafili pokonać Artura Melona. Ten postarał się, by żaden z zawodników gości tego dnia nie trafił do bramki Unii. Za to w doliczonym czasie gry, w 92 minucie spotkania, gola na wagę trzech puntów dał skierniewiczan zdobył Maciej Nalej.

Unia Skierniewice – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (1:1)

Strzelcy: 1:0 – 26′ Kamil Łojszczyk, 1:1 – 43′ Slaven Juriša (karny), 2:1 – 90+2′ Maciej Nalej.

Unia Skierniewice: Melon – Czarnecki, Czaplarski, Rakowski, Dąbrowski, Bojańczyk (72′ Szyc), Kiwała (64′ Wyszogrodzki), Pomianowski (66′ Niedzielski), Kolus (80′ Nalej), Łojszczyk, Kowalczyk.

Legionovia KZB Legionowo: Wienczatek – Lewandowski, Koziara (83′ Mazurek), Choroś, Górski, Paczuk (64′ Gołębiewski), Juriša (59′ Więdłocha), Burkhardt, Janković, Trzmiel, Krawczyk.