Legionovia KZB Legionowo. Z liderem na remis

legionovia-polonia_12

Legionovia (fot. GP/MM)

Legionowscy piłkarze udali się do Opola, by zmierzyć się z liderem rozgrywek 2 Ligi, Odrą. Spotkanie, z aspirującym do gry na zapleczu Ekstraklasy zespołem, było bardzo emocjonujące i zakończyło się bramkowym remisem.

Niespodziewanie inicjatywę w sobotnim spotkaniu przejęli goście, którzy przez sporą część pierwszej połowy dominowali na murawie w Opolu. W 18 minucie mogło być 1:0 dla podopiecznych Mirosława Jabłońskiego. Na strzał zdecydował się Paweł Garyga, ale piłka zamiast w bramce odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Tobiasza Weinzettela. Po 26 minutach Legionovia zaczęła tracić inicjatywę. Do głosu zaczęli dochodzić opolanie. Swoją lepszą grę udokumentowali bramką Marcina Wodeckiego w 34 minucie. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Wodecki również strzelał. Jednak wtedy była to bramka dla Legionovii. Teraz były zawodnik mazowieckiego drużyny, dał prowadzenie gospodarzom.

Wójcik dał remis!

W drugiej połowie można było się spodziewać, że lider drugoligowej tabeli będzie walczyć o lepszy rezultat. Piłkarze Odry byli chyba zadowoleni jednobramkowym prowadzeniem, bo pozwolili legionowianom na doprowadzenie do remisu. Była to 62 minuta meczu, gdy goście wywalczyli rzut karny po faulu w szesnastce Dawida Wolnego. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krystian Wójcik.

Odra Opole – Legionovia Legionowo 1:1 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 34′ Marcin Wodecki, 1:1 – 62′ Krystian Wójcik (karny.

Odra Opole: Weinzettel – Sobczyński (53′ Kowalski), Peroński, Bodzioch, Brusiło, Marek Gancarczyk, Wepa, Nowak, Niemczyk (74′ Stasiowski), Wodecki (64′ Wrzesień), Skrzypczak (59′ Wolny).

Legionovia KZB Legionowo: Wilk – Goliński, Borenovic, Bajat, Kalinowski, Grzelak (79′ Koziara), Wójcik (66′ Kraska), Malik, Garyga, Miś (59′ Zaklika), Kwiatkowski.