Legionovia KZB Legionowo. W cztery minuty stracili komplet punktów

legionovia-olipiaz_28

2 Liga (fot. GP/MM)

Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego udali się do Bełchatowa na kolejne spotkanie w 2 Lidze. Zapowiadali walkę o wygraną i długo prowadzili w Bełchatowie. Jednak końcówka należała do miejscowych piłkarzy.

Do 86 minuty Legionovia w Bełchatowie prowadziła 2:1. Wtedy to gospodarze przeprowadzili dwie akcje, które zakończyły się trafieniami do bramki Legionovii.

A zaczęło się nie najgorzej

Prowadzenie Legionovii dał Krystian Wójcik, który wykorzystał jedenastkę w 43 minucie spotkania. Do szatni przyjezdni schodzili w dobrych humorach, które popsuł im w 47 minucie Dawid Flaszka, który na murawie zameldował się na drugie 45 minut. Jego pierwszy strzał na bramkę Adama Wilka dał wyrównanie bełchatowskiej drużynie. Legionovia nie zraziła się takim obrotem sprawy i 4 minuty później znów była na prowadzeniu. Do bramki Pawła Lenarcika trafił Wójcik.

Fatalna końcówka

Zawodnicy Legionovii byli już w ogródku, już witali się z gąską, by stracić prowadzenie w 87 minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Marcin Grolik, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartłomieja Bartosiaka. To nie był koniec emocji w Bełchtowie, bo w chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry sytuację „sam na sam” wykorzystał Flaszka, czym zagwarantował trzy punkty swojej drużynie.

Mieli walczyć o spokojny byt w 2 Lidze, walczą o utrzymanie

6 kolejek do końca, 18 punktów do zdobycia. Novia ma już tylko 5 punktów przewagi nad grupą spadkową i zaczyna się znów nerwówka przy Parkowej. Jeszcze kilka kolejek temu Legionovia zaglądała do strefy awansu do 1 Ligi (przecież można być niepoprawnym optymistą), teraz zacznie się problem z utrzymaniem. W tych ostatnich kolejkach legionowscy piłkarze zagrają jeszcze u siebie z: Gryfem Wejcherowo, Siarką Tarnobrzeg i Puszczą Niepołomice, a na wyjeździe zmierzą się z: Stalą Stalowa Wola, ROW-em Rybnik i Radomiakiem.

GKS Bełchatów – Legionovia KZB Legionowo 3:2 (0:1)

Strzelcy: 0:1 – 43′ Krystian Wójcik (karny.), 1:1 – 47′ Dawid Flaszka, 1:2 – 51′ Krystian Wójcik, 2:2 – 86′ Marcin Grolik, 3:2 –  88′ Dawid Flaszka.

GKS Bełchatów: Lenarcik – Klepczyński, Grolik, Witasik, Pisarczuk – Rachwał, Bociek (79′ Ryszka), Bartosiak, Zgarda (72′ Zięba), Nowak (58′ Dzięgielewski), Zdybowicz (46′ Flaszka).

Legionovia KZB Legionowo: Wilk – Grzelak, Krotofil, Bajat, Miś, Malik, Koziara (55′ Kwiatkowski), Garyga, Wójcik, Żebrowski (30′ Kalinowski), Kraska (76′ Goliński).