Legionovia KZB Legionowo. Pięć zabójczych minut (galeria)

legionovia-polonia_12

Legionovia (fot. GP/MM)

Sytuacja Polonii Bytom w tabeli nie odzwierciedla faktycznego stanu punktowego. „Czerwona latarnia” okupuje ostatnie miejsce w tabeli tylko dlatego, że ma odjęte 8 punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. Dlatego też nie można było liczyć na spotkanie lekkie, łatwe i przyjemne (czytaj: wysoko wygrane przez gospodarzy)…

I faktycznie pierwsza połowa nie była łatwa i przyjemna. Nie było goli, a akcje toczyły się w środku pola. Celnych strzałów było jak na lekarstwo, a bramkarze obu drużyn zbytnio się nie na pracowali. Wydawało się, że goście mieli więcej szans na objęcie prowadzenia, a ich akcje były groźniejsze. Liczy się to co w bramce, więc do przerwy wynik bezbramkowy nie satysfakcjonował żadnej z drużyn. Niestety kontuzji nabawił się Arkadiusz Madeński, którego jeszcze w 37 minucie zastąpił Krystian Miś.

Zabójcze pięć minut!

W 72 minucie Miś powinien pokonać Marcina Michalaka, ale ten ofiarną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. To co nie udało się Misiowi, powiodło się Danielowi Krasce. Legionovia mocno przycisnęła, zmuszając rywala do błędów w obronie. To zaowocowało strzałem do pustej bramki, bo bytomscy piłkarze byli pewni, że sędzia boczny podniesie chorągiewkę i wskaże spalonego. Tak się nie stało i Legionovia mogła cieszyć się z prowadzenia. Czy był spalony? Trudno stwierdzić. Piłka po uderzeniu jednego z legionowian odbiła się od obrońcy gości pod nogi Pawła Garygi, a ten wyłożył futbolówkę jak na tacy Krasce. Ta bramka całkowicie zdekoncentrowała gości z Górnego Śląska. Chwilę później zrobiło się 2:0, po pięknym strzale Wojciecha Kalinowskiego, który na pełnym gazie wpadł w pole karne i przymierzył w długi róg bramki Michalaka. Gospodarzom było mało! Dwie minuty później Miś pozazdrościł strzału Kalinowskiemu i również przymierzył… idealnie. Znów strzał w długi róg, prawie z tego samego miejsca co Kalinowski. Brawo, brawo, brawo!

Legionovia KZB Legionowo – Polonia Bytom 3:0 (0:0)

Strzelcy: 1:0 – 73′ Daniel Kraska, 2:0 – 76′ Wojciech Kalinowski, 3:0 – 78′ Krystian Miś.

Legionovia KZB Legionowo: Wilk – Grzelak, Borenović, Bajat, Kalinowski – Żebrowski (46′ Kraska), Malik, Garyga, Wójcik (86′ Zaklika), Madeński (37′ Miś), Kwiatkowski (79′ Goliński).

Polonia Bytom: Michalak – Barbus, Szyndrowski, Basista, Szkatuła – Słodowy, Chrabąszcz (80′ Setlak) – Musiolik (71′ Kuzdra), Lachowski, Ceglarz (76′ Stefański), Zaremba.