Legionovia KZB Legionowo. Piękne bramki na Parkowej (galeria)

legionovia-row_54

Przemysław Rybkiewicz strzelił drugą bramkę dla Legionovii (fot. GP/MM)

Dziewiąta kolejka rozgrywek. Do Legionowa przyjechał wyżej notowany w drugoligowej tabeli ROW 1964 Rybnik. A jednak pierwsze skrzypce odegrał w spotkaniu zespół trenera Mirosława Jabłońskiego. Szkoleniowca, który w sobotę obchodził swoje urodziny. Piłkarze odwdzięczyli się swojemu bossowi kompletem punktów.

Spotkanie w pierwszych minutach nie było porywające, a przede wszystkim bardzo wyrównane. Lepsze okazje do strzelania bramki mieli legionowianie, którzy powinni do przerwy prowadzić co najmniej trzema, czterema bramkami, ale pod bramką Kacpra Rosy zawodziła skuteczność.

Piękne gole legionowian

Za nim Legionovia objęła prowadzenie, wyborną sytuację zmarnował Grzegorz Mazurek, którego w sytuacji „sam na sam” zatrzymał bramkarz rybnickiego klubu. Drugą, równie wybitną „setkę”, miał Mateusz Kwiatkowski, ale nie wykorzystał idealnej sytuacji pod bramką Rosy. Jak to się mówi: co się odwlecze to nie uciecze. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Mazurek. Jego strzał idealnie znalazł miejsce w bramce rybniczan. Była to 33 minuta meczu. Legionovia była na fali i w 37 minucie prowadziła już 2:0. W polu karnym zimną krew zachował Przemysław Rybkiewicz i mocno uderzył zza pola bramkowego. Rosa mógł tylko wyciągać piłkę z siatki.

Druga połowa na remis

Legionovia mogła wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej. Już na początku drugiej połowie Mateusz Żebrowski trafił w słupek. Kolejnej świetnej okazji nie wykorzystał Kwiatkowski, który otrzymał idealne podanie od Żebrowskiego. Po raz drugi zwycięską ręką wyszedł z sytuacji bramkarz drużyny z Górnego Śląska. Legionowianie w 71 minucie przypieczętowali swoje zwycięstwo. Ponownie na listę strzelców wpisał się Rybkiewicz. Gości stać było tego dnia na honorową bramkę, którą strzelił były gracz Legionovii Marek Krotofil w przedostatniej minucie spotkania.

Legionovia KZB Legionowo – ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:0)

Strzelcy: 1:0 – 33′ Grzegorz Mazurek, 2:0 – 37′ Przemysław Rybkiewicz, 3:0 – 71′ Przemysław Rybkiewicz, 3:1 – 89′ Marek Krotofil.

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Grzelak, Wojcinowicz, Zając, Goliński, Żebrowski (89′ Trzmiel), Kłak (80′ Lukawa), Zaklika, Kwiatkowski, Rybkiewicz (73′ Jajko), Mazurek (75′ Kowalczuk).

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Krotofil, Bober, Jary, Gojny, Koleczko (71′ Kalisz), Tkocz (64′ Spratek), Muszalik, Koch (65′ Gorzawski), Brychlik (59′ Siwek), Musiolik.