Legionovia KZB Legionowo. Przełamali się w Krakowie

legionovia-olipiaz_28

2 Liga (fot. GP/MM)

Aż do piątej kolejki Legionovia musiała czekać na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 2 Ligi w sezonie 2017/2018. Stało się to w Krakowie, po wygraniu z tamtejszą Garbarnią.

Beniaminek z Krakowa do meczu z Legionovią zdobył 4 punkty. Legionowianie ani jednego. Dlatego też faworytem byli gospodarze. Oni też lepiej prezentowali się w pierwsze połowie spotkania. Udokumentowali to jednym golem strzelonym w 45 minucie gry. Bramkę „do szatni” strzelił Wojciech Wojcieszyński, który nie dał żadnych szans na obronę Dominikowi Puskowi.

Zagrali odważniej, zdobyli komplet punktów

Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać, bo już w 56 minucie kapitalnym zagraniem popisał się Wojciech Kalinowski, który skierował piłkę w pole karne Marcina Cabaja, znanego jeszcze z gry w bramce Cracovii na boiskach Ekstraklasy, a tam akcję zamknął Mateusz Żebrowski, który nie miał żadnych problemów z wpakowaniem piłki do bramki gospodarzy. W 72 minucie ponownie dał o sobie znać Żebrowski. Opanował piłkę w polu karnym i po raz drugi utonął w ramionach swoich kolegów.

Garbarnia Kraków – Legionovia KZB Legionowo 1:2 (1:0)

Strzelcy: 1:0 – 45′ Wojciech Wojcieszyński, 1:1 – 56′ Mateusz Żebrowski, 1:2 – 72′ Mateusz Żebrowski.

Garbarnia Kraków: Cabaj – Mistrzyk, Garzeł, Kalemba, Górecki (60′ Nieśmiałowski), Wójcik, Pietras, Masiuda (70′ Kostrubała), Wojcieszyński, Krykun – Serafin (46′ Ogar).

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Grzelak, Wojcinowicz, Zając, Kalinowski (80′ Rybkiewicz), Żebrowski, Koziara, Klak (61′ Lukawa), Trzmiel, Mazurek (46′ Zaklika), Kwiatkowski (88′ Wajdzik).