Legionovia KZB Legionowo. Przygoda z pucharem zakończona na pierwszej rundzie (galeria)

legionovia-chojniczanka_05

Rzut monetą i można zaczynać (fot. GP/MM)

Po rundzie wstępnej Pucharu Polski, przyszedł czas na kolejny szczebel rozgrywek, czyli 1/32. Przeciwnikiem w tej fazie rozgrywek turnieju tysiąca drużyn była Chojniczanka Chojnice.

Pierwszoligowiec postawił Legionovii wysoko poprzeczkę. Już w 90 sekundzie meczu piłkarze z Pomorza objęli prowadzenie. Akcja „poszła” prawą stroną boiska, szybkie dośrodkowanie w pole karne i niepilnowany Andrzej Rybski, głową ulokował futbolówkę w w bramce Dominika Puska. Piłkarze z Chojnic, nie dość, że wyszli na prowadzenie to w pierwszej połowie kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili legionowianom na stworzenie sytuacji, która mogłaby odwrócić niekorzystny wynik.

Wyrównali, ale goście strzelili jeszcze trzy gole

Po przerwie miejscowi kibice mogli cieszyć się z wyrównania Patryka Koziary, który w 59 minucie wymanewrował w polu karnym gości kilku rywali i uderzeniem w długi róg, nie dał szans Radosławowi Janukiewiczowi. Radość podopiecznych trenera Mirosława Jabłońskiego nie trwała długo, bo zalewie 9 minut. Wtedy to prowadzenie Chojniczance dał Tomasz Mikołajczak. Przy biernej postawie obrońców i niezdecydowaniu bramkarza Dominika Puska, oddał strzał, który… wturlał się tuż przy słupku do siatki. To chyba podłamało gospodarzy, którzy 5 minut później stracili kolejnego gola. Tym razem arbiter spotkania Tomasz Wajda z Żywca, podyktował jedenastkę, po zagraniu piłki ręką przez jednego z piłkarzy Legionovii. Karnego na bramkę zamienił Paweł Zawistowski. Przysłowiową kropkę nad i postawił Emil Drozdowicz, który w 88 minucie z najbliższej odległości trafił główką do bramki gospodarzy.

Legionovia KZB Legionowo – Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:1)

Strzelcy: 0:1 – 2′ – Andrzej Rybski, 1:1 – 59′ Patryk Koziara, 1:2 – 68′ Tomasz Mikołajczak, 1:3 – 73′ Paweł Zawistowski (karny), 1:4 – 88′ Emil Drozdowicz.

Legionovia KZB Legionowo: Pusek – Grzelak, Zając, Goliński,  Kwiatkowski, Mazurek (79′ Rybkiewicz), Koziara, Trzmiel (46′ Kowalczyk), Kalinowski, Zaklika (66′ Jajko), Żebrowski.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Kieruzel, Pietruszka, Danielewicz, Zawistowski, Podgórski (65′ Biskup), Drzazga (71′ Drozdowicz), Rybski (57′ Bąk), Mikołajczak.