Legionovia KZB Legionowo. Po remisie z Legią… remis z Polonią

2 liga

Legionovia KZB Legionowo trenuje i rozgrywa mecze sparingowe przed wznowieniem rundy wiosennej, której początek już w marcu. Tym razem na warszawskim Targówku przy Łabiszyńskiej zmierzyła się z Czarnymi Koszulami.

W pierwszej połowie w spotkaniu drugoligowców (ósmej w tabeli Legionovii i szesnastej Polonii po 19. kolejkach ligowych) lepiej spisywali się warszawiacy. w 26 minucie potężnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Piotr Petasz, który nie dał żadnych szans Łukaszowi Krzczukowi. Kilka minut później Polonia prowadziła już dwiema bramkami. Na listę strzelców wpisał się Mariusz Marczak.

Odrobili straty w drugiej połowie

W 56 minucie podopieczni Mirosława Jabłońskiego strzelili kontaktowego gola. Stało się to dzięki sporej niefrasobliwości obrony Polonii. Szansy nie zmarnował Daniel Kraska, który pokonał Marcina Marcinkowskiego. Legionowianie poszli za ciosem i w 64 minucie doprowadzili do remisu. Tym razem na strzał zza pola karnego zdecydował się, wprowadzony po przerwie Mateusz Kwiatkowski, czym całkowicie zaskoczył bramkarza polonistów. Marcinkowski powinien lepiej zachować się przy strzale legionowianina, choć piłka wpadła tuż przy lewym słupku bramki Polonii.

Polonia Warszawa – Legionovia Legionowo 2:2 (2:0)

Strzelcy 1:0 – 26′ Piotr Petasz, 2:0 – 32′ Mariusz Marczak, 2:1 – 56′ Daniel Kraska, 2:2 – 64′ Mateusz Kwiatkowski.

Legionovia Legionowo: Łukasz Krzczuk – Siniša Borenovič (46′ Konrad Zaklika), Mikołaj Grzelak, Aleksandar Bajat, Ernest Dzięcioł (46′ Tin Kulenović), Krystian Wójcik (60′ Arkadiusz Madeński), Marek Krotofil, Wojciech Kalinowski, Paweł Garyga (60′ Radosław Śledziewski), Arkadiusz Madeński (46′ Daniel Kraska), Mateusz Żebrowski (46′ Mateusz Kwiatkowski).