Legionovia KZB Legionowo. Sobota pod znakiem sparingów

legionovia-rybnik_13

Trener Ryszard Wieczorek nie był zadowolony z remisu (fot. arch. GP/MM)

W sobotę podopieczni Ryszarda Wieczorka rozegrali aż dwa spotkania testowe. Najpierw w Dębe zmierzyli się ŁKS-em 1926 Łomża, by po południu zagrać w Siedlcach z tamtejszą Pogonią.

Tuz przed południem w Dębe Legionovia pewnie pokonała trzecioligowca z Łomży 3:0. Na listę strzelców wpisali się – Michał Kitliński, Maciej Więckowski i Marcin Kozłowski.

Ważny test-mecz z pierwszoligowcem

Drugi, popołudniowy sparing Legionovii to spotkanie z Pogonią Siedlce, zajmującą 12. miejsce w rozgrywkach 1 Ligi. Na pewno z takiego spotkania zadowolony był sztab szkoleniowy, bo mógł sprawdzić swoich zawodników na tle zdecydowanie lepszego rywala. W pierwszej połowie padła jedna bramka, której autorem był Rafał Augustyniak. W drugiej połowie gospodarze podwyższyli prowadzenie już na samym początku gry. Była 48 minuta, gdy Rafał Maćkowski wykończył akcję miejscowych piłkarzy. Legionovia nie złożyła broni, czego efektem była kontaktowa bramka strzelona przez Rafała Jankowskiego na 14 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Jak się później okazało, był to honorowy gol Legionovii.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:1 (1:0)

Wyjściowy skład Legionovii: Smyłek – Miś, Bajat, Leustek, Goliński – R. Wolsztyński, Wieczorek, Milewski, K. Wójcik, Kalinowski – Hirsz.

Rezerwowi: Smołuch – Tylec, Ł. Wolsztyński, Kozłowski, Jankowski.