legionovia-motor

Legionovia -Motor Lublin (foto. Bartlomiej Bator)

Legionowianie zakończyli wzmagania w 2 Lidze Centralnej. Oto podsumowanie, jak radziła sobie piłkarska Legionovia.

Najlepsze spotkanie

Legionovia Legionowo swój najlepszy mecz w rundzie jesiennej miała z Limanovią Limanowa, gdzie wbiła gościom aż 3 bramki ostatecznie wygrywając na własnym boisku 3:0. Podopieczni Roberta Pevnika pokazali w tym spotkaniu wolę walki oraz zaangażowanie do końca spotkania, co odzwierciedliło się w wyniku.

Najskuteczniejsi zawodnicy

Najwięcej strzelonych bramek w zakończonej właśnie rundzie jesiennej ma pomocnik oraz kapitan Legionovii Sebastian Janusiński i co jest nie lada zaskoczeniem, napastnik Szymon Lewicki. Ten drugi nie popisywał się skutecznością w tej rundzie, lecz po 15 kolejce zdołał zdobyć bramkę, a ostatecznie zakończył swój strzelecki marsz na 5 trafieniach. Tyle samo na swoim koncie ma pomocnik Legionovii.

Golkiper

Najpewniejszym punktem w legionowskiej bramce jest wypożyczony z warszawskiej Legii Mikołaj Smyłek. Zawodnik wiele razy ratował swoją drużynę przed utratą bramki, a gole, które obciążały jego konto, przeważnie były tracone nie z jego winy. Swój najlepszy mecz, a zarazem debiut w 2 lidze, miał w spotkaniu ze Stalą Mielec, gdzie miejscowi kibice krzyczeli z trybun, że nawet z karnego nie uda się go pokonać.

„Młodzieżowa” Legionovia

Jak ujawnił portal 90minut.pl, trener Robert Pevnik miał trudne zadanie. Musiał zbudować z nowych i młodych zawodników drużynę na miarę 2 Ligi Centralnej, by ta nie zakończyła sezonu na miejscu spadkowym. W legionowskiej drużynie gra najwięcej zawodników młodzieżowych w całej lidze, którzy na co dzień występują w pierwszym składzie Legionovii Legionowo. Młodzieżowcy rozegrali 7156 minut na drugoligowych boiskach. Dzięki temu Legionovia jest na pierwszym miejscu w zespołach, gdzie stawia się przede wszystkim na młodzież.

Legionovia „cudzoziemska”

Na Parkowej gra najwięcej obcokrajowców ze wszystkich drugoligowców. Zarząd Legionovii Legionowo postanowił zatrudnić obcokrajowców, którzy wzmocnili legionowski zespół. Zawodnicy rozegrali 4.318 minut, co plasuje Legionovię na pierwszym miejscu pod względem obcokrajowców.

Najwięcej bramek

Mecz Legionovia Legionowo – Wisła Puławy został ogłoszony spotkaniem, w którym padło najwięcej bramek w 2 Lidze Centralnej. Mecz rozegrany na Parkowej  zakończył się wynikiem 3:4 dla wiślaków.