Legionovia Legionowo

Szymon Lewicki strzela bramkę na 1:0 (fot. Bartłomiej Bator)

29 listopada Legionovia Legionowo wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:1.

Pierwsza Połowa

Przed spotkaniem wszyscy interesujący się 2 Ligą Centralną nie mieli cienia wątpliwości, kto jest faworytem sobotniego spotkania. Piłkarze z Sosnowca po ostatniej wygranej ze Stalą Mielec aż 4:0 chcieli w równie efektowny sposób pokonać podopiecznych Roberta Pevnika. Plany w 2 minucie spotkania pokrzyżował Szymon Lewicki, który strzelił swoją 4 bramkę w sezonie. Wszyscy na stadionie byli nie lada zaskoczeni, ponieważ wiedzieli, jak legionowianie radzili sobie w ostatnich spotkaniach. Po dwunastu minutach był już remis, a zdobywcą bramki dla Zagłębia został Przemysław Mizgała, który wpakował piłkę do pustej bramki Smyłka. Legionowianie wciąż atakowali i przeważali w pierwszej części spotkania. Szkoda, że tak grającej drużyny Pevnika nie widzimy na co dzień w spotkaniach 2 Ligi. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1

Druga Połowa

Legionowianie wierzyli w zwycięstwo na Stadionie Ludowym i za wszelką cenę chcieli zakończyć pasmo niechlubnych porażek. W 49 minucie spotkania w polu karnym Zagłębia błąd popełnił Matusiak. Piłkę przejął Lewicki, który lobem chciał pokonać bramkarza Fabisiaka, lecz próba zakończyła się wybiciem piłki na rzut rożny. Na piętnaście minut przed końcem spotkania Lewicki dostał prostopadłą piłkę w pole karne Zagłębia i bez problemu przerzucił ją nad bramkarzem rywali. Ten strzał ustalił wynik spotkania na korzyść drużyny z Legionowa. Legionovia po tym zwycięstwie awansowała na 11 pozycję w tabeli 2 Ligi Centralnej. To był ostatni mecz podopiecznych Roberta Pevnika w roku 2014.

Następne spotkanie Legionovia rozegra w marcu a pierwszym rywalem w 2 Lidze Centralnej będzie Kotwica Kołobrzeg.

Bramki:14. Mizgała – 2. Lewicki, 75. Lewicki

Kartki:   37. Dudek (SOS) – 11. Stromecki (LGN)

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak – Sierczyński, Markowski, Jarczyk (C), Kutarba, Tylec, Dudek (74. Giel), Matusiak (85. Budek), Szatan, Mizgała (65. Mularczyk) – Arak (61. Tumicz).

Rezerwowi: Matracki, Kursa, Mularczyk, Farkas, Budek, Tumicz, Giel.

Legionovia Legionowo: Smyłek – Kołodziejski, Czapa, Kovjenić, Odunka, Kominiak, Ziąbski (90+2. Goliński), Lewicki, Tlaga (C), Stromecki, Maciejewski (80. Tatara).

Rezerwowi: Waśków, Zakrzewski, Maciejewski, Śledziewski, Goliński, Tatara.

Sędziowie: Lizak – Cebulski, Śliwiński