Pucharowa wygrana Legionovii w Olsztynku

nowe-logo-pucharu-polski

Logo Pucharu Polski

Legionovia KZB Legionowo rozpoczęła zmagania w Pucharze Polski. W rundzie wstępnej legionowianie zmierzyli się w Olsztynku z miejscową trzecioligową Olimpią. Mimo kłopotów kadrowych podopieczni Macieja Bartoszka poradzili sobie z zespołem grającym o klasę niżej i wygrali 1:3.

Legionovia do Olsztynka jechała tylko w piętnastoosobowym składzie. Zespół z Parkowej jest w fazie gruntownej przebudowy. Sporo zawodników opuściło klub, w tym najlepszy strzelec zespołu Szymon Lewicki, który zasilił Zawiszę Bydgoszcz. Mecz w Pucharze Polski był pierwszym ważnym przetarciem dla zespołu.  W pierwszej połowie na boisku dominowała Legionovia, która mogła strzelić nawet kilka goli, jednak w sukurs gospodarzom przychodziły słupki i poprzeczka bramki strzeżonej przez Rafała Miarę. Jednak to gospodarze w 30 minucie gry wyszli na prowadzenie. Błąd w obronie popełnił Michał Grudniewski. Skorzystał z niego Mateusz Rożowicz, który przechwycił piłkę i przerzucił ją nad bramkarzem Legionovii Jakubem Rutkowskim. W ostatniej minucie pierwszej odsłony goście wyrównali wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kwiatkowski, pozyskany z Ruchu Chorzów.

Dominacja Legionovii

W drugiej połowie przewaga gości była bezdyskusyjna, choć z niej dużo nie wynikało. Gospodarze zaś znów stanęli przed szansą strzelenia bramki, a legionowian uratował słupek po strzale Karola Narojczyka. Legionovia zmobilizowała się i przeciągnęła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw w 69 minucie Samuelson Odunka główką pokonał Miarę, a tuż przez końcem spotkania Karol Ziąbski zachował zimną krew w sytuacji „sam na sam” i podwyższył prowadzenie. Dzięki wygranej Novia w I rundzie pucharowych rozgrywek zmierzy się z Wdą Świecie. Rywal Legionovii jest trzecioligowym zespołem z kujawsko-pomorskiego. Spotkanie odbędzie się w Świeciu 25 lipca.

Olimpia Olsztynek – Legionovia KZB Legionowo 1:3 (1:1)

bramki: Różowicz 30 – Kwiatkowski 45, Odunka 69, Ziąbski 89

Olimpia: Miara – Francuz, Waląg, Michałowski, Szumski (75′ Rusiecki) – Narojczyk, Wronka, Szymula (72′ Kowalski), Alancewicz (75′ Duch), Żórański – Różowicz.

Legionovia KZB: Rutkowski – Tlaga, Grudniewski, Dankowski, Goliński – M.Grzelak, Ziąbski, Kwiatkowski (58′ Szczepański), Zawodziński (51′ Milewski), Odunka (89′ Kowalski) – Jankowski.