Legionovia KZB Legionowo. Remis Novii z Radomiakiem

radomiak-legionovia

Kolejny mecz kontrolny rozegrali piłkarze II-ligowej Legionovii KZB Legionowo. Podopieczni nowego trenera Macieja Bartoszka zmierzyli się z Radomiakiem w Radomiu. Spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 2:2.

W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze, którzy lepiej organizowali się w ataku i dwukrotnie pokonali Dawida Kędrę, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Arki Gdynia. W 10 minucie prowadzenie Radomiakowi dał Krzysztof Ropski. Gospodarze zbyt długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 16 minucie wyrównał z rzutu karnego Rafał Jankowski. Napastnik grający ostatnio w Stali Mielec jest testowany przez legionowski klub. Radomiak wyszedł na prowadzenie w 29 minucie sparingu. Bramkę strzelił Paweł Uliczny.

Po przerwie Legionovia prezentowała się lepiej niż w pierwszej połowie. Jednak przez długi czas nie potrafiła udokumentować swej wyższości na płycie boiska. Dopiero w końcówce meczu remis uratował Paweł Wolski.

Legionowski klub testował w tym spotkaniu kilku zawodników. Kto w najbliższym sezonie będzie reprezentował Legionovię KZB Legionowo okaże się wkrótce. A już 18 lipca Novia zagra spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie Olimpia Olsztynek, drużyna grająca w III Lidze. Mecz odbędzie się w Olsztynku o godzinie 18.00.

Radomiak Radom – Legionovia KZB Legionowo 2:2 (2:1)

bramki: Ropski 10, Uliczny 29 – Jankowski 16 (k), Wolski 90

Dawid Kędra – Maciej Goliński, Wallace, Kamil Dankowski, Mikołaj Grzelak – Sebastian Milewski, Karol Ziąbski, Kamil Tlaga, Mariusz Zawodziński, Samuelson Odunka – Rafał Jankowski. Grali także: Tomasz Ptak, Piotr Jaroszek, Paweł Wolski, Marcin Figiel, Przemysław Wichłacz, Bartosz Bujalski oraz zawodnicy testowani przez trenera Bartoszka.