Legionovia KZB Legionowo. Na koniec wygrana z Wisłą

2 liga

W ostatniej kolejce spotkań w 2 Lidze Legionovia KZB Legionowo udała się do Puław, by stoczyć pojedynek z tamtejszą Wisłą. Obie drużyny zgromadziły po 33 meczach po 39 punktów. Legionovia zajmowała 12 lokatę, jej rywal jedną pozycję niżej.

Spotkanie z Wisłą, dotąd nie pokonaną przez legionowską drużynę ( trzy porażki w dotychczasowych potyczkach) rozpoczęło się dla podopiecznych Roberta Pevnika… szybka bramką strzeloną przez Kamila Tlagę. Według obserwatorów było to w 30-35 sekundzie spotkania! Strzał legionowianina zza pola karnego całkowicie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Nie minęły dwie kolejne minuty gry, a Legionovia mogła podwyższyć rezultat. Szymon Lewicki, najskuteczniejszy zawodnik Legionovii znalazł się w sytuacji sam na sam z Nazarem Peńkowetsem jednak górą był bramkarz puławian. Po kilku minutach gospodarze otrząsnęli się z marazmu i zaczęli przeprowadzać coraz to groźniejsze akcje pod bramką Mikołaja Smyłka. Szansę miał Jarosław Niezgoda i Konrad Szczotka. Golkiper z Legionowa wychodził w tych sytuacjach obronną ręką.

Utrzymali korzystny wynik do końca spotkania

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, ale to Legionovia podwyższyła prowadzenie. Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się jeden z najlepszych „techników” legionowskiej drużyny Sebastian Czapa. Jego strzał pewnie wylądował w bramce gospodarzy. Gospodarze nie złożyli broni i do końca spotkania starali się zmienić niekorzystny wynik spotkania. Niezgoda, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową, dał swojej drużynie pierwsza bramkę. Jak się później okazało jedyną. Więcej tego dnia gospodarze nie byli w stanie strzelić dobrze dysponowanej Legionovii.

Wygrana Legionovii pozwoliła zespołowi awansować na 11 miejsce w tabeli. Do 1 Ligi awansowały drużyny MKS Kluczbork, Zagłębia Sosnowiec i Rozwoju Katowice. W barażach o drugi stopień rozgrywek w Polsce zagrają zawowdnicy Rakowa Częstochowa.

Wisła Puławy – Legionovia Legionowo 1:2 ( 0:1)