Zwycięstwo KS Legionovii Legionowo w ostatniej minucie spotkania. Bohaterem Szymon Wiejak, który strzelił dwie bramki dla Novii

Drużyna KS Legionovii Legionowo po zwycięstwie na Błonianką Błonie fot. KS Legionovia Legionowo

W niedzielę (4 września) piłkarze KS Legionovii Legionowo grali na wyjeździe z zespołem Błonianki Błonie w ramach 6 kolejki spotkań III ligi grupy I. Podopieczni trenera Michała Pirosa wygrali 2:1 po golu strzelonym w ostatniej minucie spotkania. Kolejny już raz w tym sezonie bohaterem ekipy z Legionowa został Szymon Wiejak, który zdobył w tym spotkaniu dwa gole.

Po zwycięstwie 2:0 na własnym stadionie w poprzedniej kolejce z Unią Skierniewice podopieczni trenera Michała Pirosa udali się w niedzielę na spotkanie wyjazdowe z Błonianką Błonie, która przed tym spotkaniem miała trzy przegrane z rzędu. Jednak, jeżeli kibice Novii myśleli, że będzie to łatwe spotkanie szybko musieli zweryfikować swoje zdanie, ponieważ spotkanie trzymało w napięciu do ostatniej chwili a wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatniej minucie meczu.

Od początku pierwszej połowy Legionovia starał się stworzyć dobrą sytuację na objęcie prowadzenia, jednak gospodarze nie byli dłużni gościom, co jakiś czas odpowiadając groźną sytuacją. Zarówno pod bramką Novii jak i Błonianki dobrze spisywały się formacje obronne, które nie pozwoliły sobie na utratę bramki. Pierwsza połowa, choć nie brakowało w niej emocji zakończyła się bez goli.

Drugą cześć spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 50 minucie objęli prowadzenie. Po szybkiej i ładnej akcji w polu karnym Novii strzałem z woleja lewą nogą popisał się Szymon Śmieciński. Po stracie bramki legionowianie rzucili się do walki o strzelenia gola wyrównującego. Podopieczni Michała Pirosa stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, ale brakowało skuteczności lub bardzo dobrze między słupkami interweniował bramkarz gospodarzy. W końcu zawodnicy Legionovii dopięli swego i wyrównali w 79 minucie. Gola głową po dośrodkowaniu w pole karne Błonianki strzelił Szymon Wiejak. Po stracie gola gospodarze starali się ponownie objąć prowadzenie, jednak to podopieczni Michała Pirosa zadali decydujący cios w 93 minucie spotkania. Po wrzutce piłki w pole karne Błonianki najlepiej odnalazł się ponownie Szymon Wiejak, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. Była to już siódma bramka zdobyta przez zawodnika Legionovii w tym sezonie. Ostatecznie to ekipa Novii wygrała 2:1 i wróciła do Legionowa z trzema punktami.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu nad Błonianką Błonie podopieczni Michała Pirosa mają już na swoim koncie 13 punktów i zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli. Do lidera – Świtu Nowy Dwór Mazowiecki legionowianie tracą już tylko dwa punkty, ponieważ w weekend zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego przegrali u siebie z drugą w tabeli ekipą Mławianki Mława. Piłkarze Legionovii najbliższe spotkanie ligowe rozegrają w sobotę (10 września) na własnym stadionie z ekipą Jagielloni II Białystok, która zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli z siedmioma punktami.

Błonianka Błonie – KS Legionovia Legionowo 1:2 (0:0)

Bramki: Śmieciński (50’) – Wiejak (79’, 93’)

Błonianka Błonie: Skrzypek – Niemyjski, Zajączkowski, Jeliński, Skowron, Niezgoda (Siudak 87′), Włodarczyk, Koterwas, Korczak (Jabłoński 84′), Śmieciński, Jarczak.

KS Legionovia Legionowo: Krzywański – Choroś, Zaklika (Kumoch 68′), Papazjan (Sonnenberg 68′), Koziara, Wojdyga (Balicki 68′), Mroczek (Gołąb 87′), Wiejak, Gibas, Kaczorowski (Waszkiewicz 68′), Rymek.