KPR Legionowo. Przegrana w ostatnim meczu ligowym w 2021 roku z ORLEN Upstream SRS Przemyśl

KPR Legionowo. Przegrana na wyjeździe ORLEN Upstream SRS Przemyśl fot. KPR Legionowo

KPR Legionowo. Przegrana na wyjeździe z ORLEN Upstream SRS Przemyśl fot. KPR Legionowo

W niedzielę (12 grudnia) w ramach dwunastej kolejki spotkań Ligi Centralnej piłkarze ręczni KPR Legionowo zmierzyli się na wyjeździe z ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Niestety podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego nie dali rady gospodarzom i przegrali 33:28 (18:11). Był to ostatni mecz ligowy ekipy z Legionowa w 2021 roku. Przegrana w Przemyślu oznacza, że KPR zaliczył już piątą porażkę w tym sezonie.

Przed niedzielnym spotkaniem w Przemyślu zespół z Legionowa grał w kratkę, odnosząc w czterech ostatnich spotkaniach dwa zwycięstwa i dwie porażki. Jednak w poprzednim spotkaniu podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego pokonali grającą bardzo dobrze w tym sezonie ekipę AZS AWF Biała Podlaska, dlatego kibice liczyli na zdobycz punktową w ostatnim ligowym spotkaniu rozgrywanym w 2021 roku. Gospodarze z Przemyśla mieli jednak za sobą serię czterech ligowych zwycięstw, dlatego mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco.

Od pierwszego gwizdka arbitra na parkiecie w Przemyślu to gospodarze mocno rzucili się do ataku i próbowali narzucić swoje warunki gry. Zespół z Legionowa, posiadający utalentowanych i doświadczonych zawodników starał się jak mógł przeciwstawić się gospodarzom, jednak zadanie to było bardzo trudne. Po wyjściu na prowadzenie zespół z Przemyśla zaczął powoli, lecz konsekwentnie odjeżdżać piłkarzom z Legionowa. Duet trenerski Marcin Smolarczyk i Michał Prątnicki starali się na różne sposoby reagować na to co działo się na boisku poprzez zmianę taktyki jednak gospodarze grali tego dnia bardzo dobrze i pomimo prób gości to piłkarze z Przemyśla schodzili na przerwę prowadząc wysoko, bo aż 18:11.

Po szalonej pierwszej połowie w wykonaniu gospodarzy goście z Legionowa nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku w drugiej odsłonie spotkania. Początkowo przyniosło to efekt w postaci szybko zdobytych trzech punktów z rzędu, jednak gospodarze otrząsnęli się z zaskoczenia i powrócili do dobrej gry z pierwszej połowy. W 38 minucie ponownie obejmując siedmiopunktowe prowadzenie – 22:15. Ekipa z Legionowa pokazywała jednak charakter i wolę walki zmniejszając w 50 minucie prowadzenie gospodarzy do stanu 27:23. Pomimo spadku tempa gry po stronie piłkarzy z Przemyśla gościom nie udało się wyrównać, a wszystko dzięki bardzo dobrej grze obrony gospodarzy, w tym świetnych parad bramkarzy. Ostatecznie gospodarze dowieźli pewne prowadzenie do końca i zwyciężyli 33:28.

Po niedzielnej porażce w Przemyślu zespół z Legionowa prowadzony przez Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego kończy zmagania ligowe w 2021 roku na piątym miejscu w tabeli Ligi Centralnej mając 21 punktów. Po 12 kolejkach zawodnicy KPR Legionowo mają na swoim koncie siedem zwycięstw i pięć porażek. Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego rozegrają dopiero 22 stycznia 2022 roku na własnym parkiecie z zespołem MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – KPR Legionowo 33:28 (18:11)

ORLEN Upstream SRS: Barnaś, Sar, Iwasieczko – Kielar 0, Walczyk 2, Guzdek 2, K. Kroczek 0, Mochocki 2, Stołowski 10, Kipp 0, M. Kroczek 0, Dutka 1, Krytski 3, Kubisztal 2, Światłowski 6, Kulka 5.

KPR Legionowo: Zacharski, Szakłucki – Brzeziński 1, Brzozowski 0, Prątnicki 7, Kostro 1, Kasprzak 2, Fąfara 2, Śliwiński 2, Lewandowski 0, Filipowicz 1, Tylutki 0, Brinovec 1, Wołowiec 7, Chabior 4, Laskowski 0.