KPR Legionowo. Wysoka wygrana na wyjeździe z Budnex Stalą Gorzów Wielkopolski na inaugurację rozgrywek Ligi Centralnej

Piłkarze ręczni KPR Legionowo po zwycięstwie nad Stalą Gorzów Wielkopolski fot, KPR Leginowo.Facebook

Piłkarze ręczni KPR Legionowo po zwycięstwie nad Stalą Gorzów Wielkopolski fot, KPR Leginowo/Facebook

Piłkarze ręczni KPR Legionowo rozpoczęli w miniony weekend rywalizację w nowoutworzonej Lidze Centralnej. W sobotę (18 września) zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Budnex Stal Gorzów Wielkopolski. Piłkarze z Legionowa pokazali się z dobrej strony wygrywając pewnie 29:22 (17:11)

Utworzenie jednej Centralnej Ligi na zapleczu Ekstraklasy piłki ręcznej powoduje, że w sezonie 2021/2022 spotkają się w niej najlepsze zespoły na zapleczu Ekstraklasy. Zarówno zespół gospodarzy jak i goście z Legionowa w poprzednim sezonie wygrali swoje grupy pierwszej ligi. Kibice gospodarzy liczyli na dobry wynik, jednak goście nie zamierzali odpuszczać i pokazali swoje i umiejętności i doświadczenie.

Po pierwszym gwizdku sędziego to piłkarze z Gorzowa strzelili pierwsi gola i objęli prowadzenie. Jednak jak okazało się później było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym meczu. Już kilka minut później zawodnicy z Legionowa prowadzili 4:1, a następnie w 13 minucie już 8:3. Bardzo dobrze w bramce KPR Legionowo spisywał się Tomasz Szałkucki. W obronie zaporą nie do przejścia był Krzysztof Tylutki. Natomiast w ataku prym wiedli Mateusz Chabior i Maksymilian Śliwiński. Przez całą pierwsza połowę goście dyktowali warunki gry schodząc na przerwę prowadząc 17:11.

Druga połowa była już o wiele bardziej wyrównana. W 39 minucie zawodnicy z Legionowa prowadzili już tylko trzema punktami – 18:15. Pomimo mocnego zaangażowania gospodarzy nadal w bramce przyjezdnych świetnie spisywał się Tomasz Szałkucki. W pewnym momencie drugiej połowy piłkarze z Legionowa zrozumieli, że nie mogą dać tak dobrze grać gospodarzom i poprawili swoją grę ponownie narzucając swoje warunki. Dzięki takiej postawie odskoczyli ponownie gospodarzom z Gorzowa Wielkopolskiego na kilka punktów – 21:15 i 25:18. Ostatecznie KPR Legionowo pokazał, że ma w swojej kadrze graczy doświadczonych, którzy kontrolowali przebieg tego spotkania. Zespół prowadzony przez trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego ostatecznie wygrał pewnie 29:22.

Okazało się, że najwięcej bramek dla ekipy z Legionowa nie zdobyli doświadczeni zawodnicy, ale młodzi gracze tacy jak 22-letni Mateusz Chabior i 19-letni Maksymilian Śliwiński.

BUDNEX STAL GORZÓW – KPR LEGIONOWO 22:29 (11:17)

BUDNEX STAL: Marciniak, Nowicki – Starzyński 7, Bronowski 5, Stupiński 4, Pietrzkiewicz 3, Kryszeń 2, Lemaniak 1, Serpina, Renicki, Nieradko, Kłak.

KPR Legionowo: Szałkucki – Śliwiński 7, Chabior 7, Kasprzak 4, Brzeziński 3, Prątnicki 3, Fąfara 2, Ciok 2, Lewandowski 1, Filipowicz, Tylutki, Brinovec, Wołowiec, Laskowski.

Kolejne spotkanie ligowe podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego rozegrają na własnym parkiecie w niedziele (26 września) o godz. 18 z drużyną MKS Padwa Zamość.