KPR Legionowo. Przegrana na wyjeździe z Arged KPR Ostrovią Ostrów. Zespół z Legionowa zanotował trzecią porażkę w sezonie

KPR Legionowo. Przegrana z Ostrovią Ostrów fot. KPR Legionowo.Facebook

KPR Legionowo. Przegrana z Ostrovią Ostrów fot. KPR Legionowo/Facebook

W niedzielę (14 listopada) w ramach ósmej kolejki spotkań Ligi Centralnej piłkarze ręczni KPR Legionowo zmierzyli się na wyjeździe z niepokonaną jak dotychczas w tym sezonie Ostrovią Ostrów Wlkp. Niestety podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego nie dali rady gospodarzom i przegrali 29:25 (15:9).

Przed niedzielnym spotkaniem gospodarze mogli pochwalić się kompletem siedmiu zwycięstw w obecnym sezonie. Trzeci w tabeli zespół KPR Legionowo miał dotychczas na swoim koncie pięć zwycięstw i dwie porażki. Podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego oraz kibice mieli świadomość, że czeka ich ciężka przeprawa, jednak goście musieli walczyć o zwycięstwo, ponieważ zespół Ostrovii jak również KS AZS-AWF Biała Podlaska zaczęły mocno odskakiwać KPR Legionowo w ligowej tabeli.

Od początku spotkania gospodarze narzucili bardzo trudne warunki gry i szybko, ponieważ już w 8 minucie prowadzili 6:1. Goście z Legionowa pokazali jednak, że są doświadczonym zespołem z dobrymi zawodnikami w składzie i w 18 minucie zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do zaledwie jednego trafienia ma 8:7. Niestety zawodnicy z Legionowa nie poszli za ciosem i nie zdołali wyrównać. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należało do zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy dzięki dobrej grze w obronie oraz szybkim kontrom powiększali przewagę i na przerwę schodzili z prowadzeniem 15:9.

W drugiej połowie podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego prezentowali się dużo lepiej i krok po kroku starali się odrabiać straty do gospodarzy. W 45 minucie zawodnicy Ostrovii prowadzili 22:19. Jednak to gospodarze pokazali więcej zimnej krwi i opanowania do końcowego gwizdka arbitra utrzymując kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrywając całe spotkanie 29:25. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu zawodnicy Ostrovii Ostrów mają na swoim koncie komplet ośmiu zwycięstw i są jedyną niepokonaną drużyną w tabeli.

Po niedzielnej przegranej w Ostrowie Wielkopolskim podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego zajmują z 15 punktami trzecie miejsce w tabeli. Do lidera tabeli (KS AZS-AWF Biała Podlaska) i wicelidera (Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.) zawodnicy z Legionowa tracą już 10 i 9 punktów. Najbliższy mecz ligowy podopieczni trenerów Marcina Smolarczyka i Michała Prątnickiego rozegrają na własnym parkiecie z MKS Grudziądz w sobotę (20 listopada).

Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – KPR Legionowo 29:25 (15:9)

Najwięcej bramek dla Ostrovii – Kamil Adamski 9, Ksawery Gajek 6, Patryk Marciniak, Jakub Przybylski – po 3.

Najwięcej bramek dla KPR-u – Filip Fąfara 8, Maksymilian Śliwiński 5, Marcin Kostro, Tomasz Kasprzak, Mateusz Chabior – po 3.