Płocka Liga Pływania 2014 – runda II

Delfin-29-03-2014

29 marca 2014 roku zawodnicy klubu Delfin przystąpili do rywalizacji o medale II rundy „Płockiej Ligi Pływania”. Są to cykliczne zawody, które rozgrywają się w VI rundach na przestrzeni całego roku. Zawodnicy spotykają się na pływalni miejskiej „Podolanka” w Płocku.

Forma rywalizacji to starty w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. Wyniki tych startów służą do wyłonienia zwycięzców klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. W zawodach wzięło udział 234 zawodników z 11 klubów. Nasi pływacy spisali się bardzo dobrze, zdobywając łącznie 17 medali, co dało im zaszczytne 3. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Również III miejsce na podium wywalczył nasz zespół dziewcząt w składzie: Natalia Makowska, Inga Kamińska, Marta Chudorlińska i Urszula Jasiul, w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m stylem dowolnym.

Świetnie zaprezentowały się dwie nasze najmłodsze zawodniczki Inga Kamińska i Jasmina Khan. Najcenniejsze medale, bo dwa złote, zdobyła Inga, obydwa na dystansach 50 – metrowych: stylem dowolnym z czasem (32.72) i klasycznym (42.00). Jasmina na tych samych dystansach sięgnęła odpowiednio po brąz (38.10) i srebro (47.94). W stylu dowolnym za dystans 100 – metrowy medale odebrali: srebrne Natalia Makowska (1:07.35) i Kacper Senkowski (1:10.21), a brązowy Urszula Jasiul (1:07.49). W stylu klasycznym na 100 metrów złote medale zdobyli, potwierdzając swoją świetną formę: Igor Szulich (1:08.86) i Marta Chudorlińska (1:29.92), brąz przypadł Adrianna Gardias (1:35.22). W konkurencji na 100 m stylem grzbietowym srebrny medal wywalczył Rysiu Sosnowiec w swojej kategorii wiekowej za czas (1:32.44), a w kategorii 16 lat i starsi medale brązowe zdobyli: Adrianna Gardias (1:36.38) i Adrian Kaczmarczyk (1:08.69). W stylu motylkowym mieliśmy tylko jedną reprezentantkę i to właśnie Natalia Makowska zdobyła złoto w tej konkurencji na 100 m za czas (1:17.50).

W sposobie zmiennym na 100 m, zaprezentowała się Marta Chudorlińska i przywiozła srebrny medal za czas (1:20.59), a Ula Jasiul złoty za dystans 200 – metrowy za czas (2:45.35).

Na pochwałę zasłużyli także pozostali zawodnicy, którzy wykazali się wolą walki. Dziękujemy za chęci do podejmowania nowych wyzwań i udział w zawodach.