Regaty na Zegrzu

Regaty_na zegrzu3

Regaty (fot. arch GP)

W miniony weekend na wodach Jeziora Zegrzyńskiego odbyły się regaty będące Mistrzostwami Polski Klas Nieolimpijskich. Zawody zorganizował Uczniowski Klub Sportowy FIR we współpracy z Polskim Związkiem Żaglowym i Portem Jachtowym Nieporęt.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Zalew Zegrzyński przyciągnął miłośników żeglarstwa z całej Polski. Odbywały się tu regaty będące Mistrzostwami Polski Klas Nieolimpijskich. W dniach 22-25 sierpnia na akwenie rywalizowali żeglarze w klasach LAR, EUROPA, OKD, a także FD, natomiast tydzień później, między 28 a 31 sierpnia zawodnicy z klasy 420. Zwycięzcy regat w poszczególnych klasach, konkurencjach i kategoriach otrzymali tytuły Mistrzów Polski, a wszyscy ci, którzy uplasowali się na miejscach I-III medale i upominki. W klasie 420 z planowanych dziewięciu wyścigów rozegrano tylko pięć, a najlepszą okazała się para Karolina Anzel/ Paweł Roszkowski. Tuż za ich plecami uplasowali się Antonina Marciniak i Adam Matwiejczuk, a na najniższym stopniu podium Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska. Warto zauważyć, że piąte miejsce w tej kategorii zajęli Michał Rola-Janicki oraz Paweł Krysiak – mieszkańcy naszego powiatu i reprezentanci Spójni Warszawa.