Szachy w Jabłonnie

20 kwietnia w GCKiS w Jabłonnie rozegrany został czwarty i tym samym ostatni turniej szachowy XV Grand Prix Gminy Jabłonna. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Do grupy A zaliczały się gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. W skład grupy B wchodziły szkoły podstawowe. Łącznie do zawodów przystąpiło 38 osób.

Po czterech rozegranych turniejach, wyłoniono zwycięzców. W kategorii Open grupy A, pierwsze miejsce zajął Jan Kokoszczyński (25, 5 pkt), drugie miejsce należało do Wojciecha Sawickiego (21,5 pkt), natomiast trzecie do Lecha Kępińskiego (21,5 pkt). W tej samej grupie, tylko w kategorii Gimnazjum, zwycięzcą został Jak Kokoszczyński (25,5 pkt), drugi na podium był Igor Litner (20 pkt), a trzecie miejsce zajął Maciej Kowalec (11,5 pkt). W grupie B, królowały szkoły podstawowe, ale w różnych kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w przedziale klas 0-2, zajął Michał Szewczak (27,5 pkt), drugie należało do Pawła Bołoczko (12,5 pkt), a trzecie do Piotra Sternika (12 pkt). W kategorii klas 3-4 najlepszy okazał się być Wiktor Topolski (27 pkt), drugi na podium był Mikołaj Cholewiński (20 pkt). Trzecie miejsce zajęła Karolina Jagielska (13,5 pkt). W najstarszej kategorii grupy B, czyli klasy 5-6 najwyżej na podium stanęła Dominika Korajczyk (16,5 pkt).